دسته‌بندی نشده

یک مورد جعل استاندارد کالا در زنجان شناسایی شد

به گزارش پایگاه خبری فاونا،سیروس صارمی، با اعلام این خبر اظهار داشت: گزارش های میدانی بازرسان این اداره کل، حاکی از توزیع و فروش محصول ادویه (در انواع مختلف) با علامت استاندارد جعلی در سطح مراکز عرضه استان می باشد.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان افزود: این محصولات که با نام تجاری مامان گلی با علامت استاندارد جعلی در فروشگاهها عرضه می شود، فاقد پروانه کاربرد علامت استاندارد ایران می باشد.

وی با اشاره به اینکه جعل علامت استاندارد یکی از مشکلات عمده محسوب می شود، گفت: طبق تبصره ماده ۷۵۶ قانون مجازات اسلامی مصوب ۱۳۹۲، هر کسی عمداً و بدون داشتن مستندات و مجوز رسمی داخلی و بین المللی و به منظور القاء شبهه در کیفیت تولیدات و خدمات از نام و علائم استاندارد ملی یا بین المللی استفاده کند به حداکثر مجازات مقرر در این ماده، محکوم می شود.

سرپرست اداره کل استاندارد استان زنجان، ضمن هشدار به متخلفان از شهروندان درخواست کرد در صورت مشاهده محصول فوق و سایر موارد مشابه، موارد را از طریق تلفن گویای 1517 سامانه پاسخگویی و رسیدگی به شکایات اداره کل استاندارد استان، اطلاع رسانی کنند تا کارشناسان این اداره کل نسبت به جمع آوری آنها اقدام لازم را انجام دهند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟