دسته‌بندی نشده

آموزش سه رشته صنایع دستی به زندانیان در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی­ فرد با اعلام این خبر گفت: با همکاری اداره‌کل زندان‌های زنجان و در راستای حمایت از زندانیان به منظور توانمندسازی، توسعه و افزایش تولید محصولات صنایع‌دستی در زندان‌های استان، این معاونت اقدام به برگزاری دوره‌های آموزشی در رشته‌های مختلف صنایع‌دستی برای مددجویان نموده است.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان زنجان افزود: چرم دوزی، تراش سنگهای قیمتی و نیمه قیمتی و همچنین زیورآلات سنتی از جمله دورهای آموزشی بود که برای زندانیان داوطلب در زنجان آموزش داده شد. این دوره‌ها در زندان مرکزی زنجان و توسط اساتید و استادکاران مجرب و شاخص صنایع دستی استان تحت نظارت این معاونت برگزار و همچنین برای شرکت کنندگان در این کارگاه‌ها گواهی مهارت نیز صادر شد.

وی بیان کرد: آموزش رشته های صنایع دستی به زندانیان استان زنجان در قالب اجرای تفاهم نامه همکاری میان ادارات کل میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی و در کارگاه های تجهیز شده ارایه شد و معاونت صنایع دستی و هنرهای سنتی استان هفت دستگاه تراش سنگ به عنوان ابزار تولید محصولات صنایع دستی به امور زندانها ارسال کرد تا زندانی­ها در دوره آموزشی خود از آن استفاده کنند.

خدایی فرد افزود: با توجه به شیوع کرونا، این آموزش ها با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی برگزار می شوند.

معاون صنایع دستی و هنرهای سنتی استان زنجان خاطر نشان کرد: حضور زندانیان در این دوره ها می تواند زمینه ساز درآمدزایی و اشتغالزایی آنها در دوره پس از زندان باشد و در صدد هستیم دوره‌های تخصصی بیشتری برای زندانیان سطح استان با همکاری این شرکت و اداره کل زندان‌های استان برگزار کنیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟