دسته‌بندی نشده

بیش از 24درصد زنجانی ها واکسن کرونا دریافت کردند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش با بیان اینکه شاهد روند افزایشی در بیماران سرپایی و بستری هستیم اظهار داشت: روند افزایشی بیماری اکثر استان‌ها را در بر گرفته و شاهد رفتارهای مختلف ویروس در استان‌ها هستیم .

وی با اعلام اینکه هم‌اکنون بیش از ۴۰۰ نفر در بیمارستان‌های استان بستری هستند ادامه داد: در مرحله اول حدود ۸۰۰ تخت برای کرونا در نظر گرفتیم و درحال حاضر هم، بیش از ۵۳ درصد از تخت‌ها اشغال است و باید آمادگی افزایش تا ۱۲۰۰ تخت را داشته باشیم .

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان تعداد نمونه‌های اخذشده از بیماران سرپایی را تا به امروز، بیش از ۳۹۱هزار ذکر و اظهار کرد: تعداد نمونه‌های اخذشده از بیماران بستری هم ۲۸ هزار و ۶۴۱ مورد است، و در مجموع بیش از ۱۰۱ هزار نفر بیمار مثبت شناسایی شده است.

قزلباش با بیان اینکه وضعیت گردش ویروس در استان بالا و قابل توجه است و در روزها و هفته‌های آتی باید منتظر قلیان بیماری با شدت و سرعت بیشتری باشیم تصریح کرد: در شهرستان زنجان بیماری  با یک شیب ملایم درحال افزایش است .

وی با اشاره به اینکه استان درصد واکسیناسیون خوبی دارد و جزء اولین‌ها است اظهار داشت: تفاوت استان، بخشی مربوط به همین پوشش بالای واکسن است و لذا، برای اینکه درصد پوشش بیشتر باشد، باید واکسیناسیون افراد آسیب‌پذیری را که در مناطق آسیب‌پذیر زندگی می‌کنند، بالا ببریم .  

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان ادامه داد: میانگین رعایت پروتکل‌های بهداشتی در استان غیرقابل قبول است و عملا تاثیری در روند کند شدن بیماری ندارد چراکه رعایت پروتکل‌ها باید بالای ۹۰ درصد باشد .

قزلباش خاطرنشان کرد: حدود ۲۵ درصد از مردم استان براساس واکسن‌های دریافتی واکسینه شدند و سرعت واکسیناسیون هم در روزهای اخیر افزایش یافته و در این خصوص، دانشگاه ظرفیت تزریق تا ۳۰ هزار دُز در روز را، متناسب با واکسن دریافتی دارد .

وی افزودد: درحال حاضر شهرستان‌های زنجان، طارم، ابهر و خرم‌دره و خدابنده در وضعیت قرمز، و شهرستان‌های سلطانیه، ایجرود و ماهنشان در وضعیت زرد کرونایی قرار دارند.

رییس دانشگاه علوم ‌پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی استان زنجان آخرین وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مراکز استان را ۵۹/۴۷ درصد برشمرد و افزود: رعایت این درصدها در شهرستان خدابنده و خرمدره ۴۹ درصد، زنجان ۵۰/۴۸ درصد، ابهر و ایجرود ۴۸ درصد، سلطانیه ۵۰/۴۶ درصد، ماهنشان ۲۰/۴۶ درصد، و طارم ۵۰/۴۵ درصد است .

این مقام مسئول به آخرین وضعیت میانگین استانی درصد رعایت پروتکل‌های بهداشتی در اماکن و مراکز صنفی هم اشاره کرد و گفت: شاهد کمترین رعایت پروتکل‌ها در مساجد و اماکن، پایانه‌های مسافربری به ویژه حمل و نقل درون شهری، نانوایی‌ها و رستوران‌ها هستیم. 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟