دسته‌بندی نشده

روزهای سخت کرونایی هنرمندان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فرید احدیان در رابطه با وضعیت هنرمندان در استان و با اشاره به تعطیلی فرهنگسرا، اظهار کرد: فرهنگسرا، خانه هنرمندان است و تعطیلی این مکان باعث دوری هنرمندان از خانه خود شده‌ است. از مسئولان فرهنگی استان درخواست داریم تا پیگیر بازگشایی فرهنگسرا باشند که حداقل هنرمندان بتوانند با رعایت کامل پروتکل‌های بهداشتی در خانه خود حضور یابند.

وی با بیان اینکه تعطیلی فرهنگسرا از لحاط روحی و اقتصادی آسیب بزرگی برای هنرمندان است، افزود: هنرمندان در این روزها وضعیت خوبی ندارند و این قشر در این روزها آسیب زیادی دیده‌اند، البته وعده‌هایی برای کمک به هنرمندان و کمک‌های کمی از طریق صندوق اعتباری هنر صورت گرفت که آن را نیز فقط هنرمندان عضو صندوق توانستند دریافت کنند.

این مسئول با بیان اینکه مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان از بدنه فرهنگ و هنر هستند و به همین دلیل با مشکلات و آسیب‌های این قشر آشنا بوده و همراهی خوبی نیز دارند، تصریح کرد: برخی مسئولان در استان توجهی به هنرمندان و مشکلات آن‌ها ندارند و اصلا صدای آن‌ها را نمی‌شنوند؛ در صورتی که حداقل می‌توانند یک وقتی برای شنیدن مشکلات هنرمندان در این روزها، اختصاص دهند.

احدیان ادامه داد: واگذاری برخی از کارها توسط دستگاه‌های فرهنگی به هنرمندان می‌تواند در بهبود وضعیت آن‌ها موثر باشد، ولی با وجود اینکه برخی از دستگاه‌های فرهنگی در استان می‌توانند این کار را انجام دهند، توجهی نمی‌شود.

مدیرعامل خانه هنرمندان استان زنجان، با بیان اینکه نبود بازار عرصه مناسب نیز یکی دیگر از مشکلات هنرمندان است، عنوان کرد: یک سری اقداماتی نیز توسط هنرمندان در فضای مجازی انجام می‌شد که در این روزها کمرنگ‌تر شده و دیگر رمقی برای هنرمندان باقی نمانده که بتوانند فعالیتی انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: زبان هنر می‌تواند کمک زیادی به حل مسائل و فرهنگ‌سازی برخی از مسائل در جامعه داشته‌ باشد که این تعطیلی‌ها ضربه محکمی بر پیکره جامعه وارد می‌کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟