دسته‌بندی نشده

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،پست‌چی‌ها از جمله قشرهای زحمت‌کشی هستند که با شیوع ویروس کرونا نه تنها خانه نشین نشدند بلکه با حضور در صحنه در دل خطر و جابه جایی مرسوله‌ها باعث ماندگاری بیشتر مردم در خانه‌ها و پیشگیری از گسترش بیشتر بیماری کرونا در شهر هاو روستاها شدند.

نه سرما،نه گرما،نه کرونا/پست در هر شرایطی امین مردم است

ایوب غلامی دیپلمه با 10سال سابقه کار به عنوان کارمند نمونه اداره پست استان زنجان در سال ۹۹،بسته های پستی مردم را به مقصد می رساند کارش را دوست دارد و حاضر نیست به غیر از کار خود در شغل دیگری فعالیت کند.

شاید کار ماموران پستی کمتر به چشم دیگران بیاید، مخصوصا در ماههایی که کرونا شایع شده حجم کار از ۷۰ تا ۱۰۰ مقصد در روز به ۱۵۰ تا ۲۰۰ مقصد افزایش یافته است و تمام روشنایی روز را با موتور در سطح شهر می چرخد.

وی می‌گوید: در این روزها نیاز مردم به دریافت خدمات پستی بیشتر شده‌است، بسیاری از خانواده‌ها و کسب و کارها برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خریدهای خود را  اینترنتی انجام می‌دهند و همین امر باعث شده کار اداره پست بویژه پست‌چی‌ها بیشتر شود.

غلامی در حالی که نگران شروع ساعت کاریش است که تحویل بسته ها با تاخیر صورت نگیرد  ادامه می‌دهد: با وجود همه مشکلات و کمبودها در این مدت هیچ یک از پست‌چی‌ها در انجام وظیفه کوتاهی نکرده‌اند و تلاش شده بسته‌ها و مرسوله‌های پستی مردم بموقع به دست صاحبانشان برسند.

وی با بیان اینکه قبل ایام کرونا تعداد مرسولات پستی کم بود خاطرنشان کرد:با وجود کرونا نامه رسانی که مبتلا به کرونا شود مسئولیت تحویل مرسولات به عهده دیگر همکارش می افتد که کار مارا دشوار می کند.

این مأمور پست چی درباره برخی انتقادهای مردمی از دیر رسیدن برخی مرسوله‌ها می‌گوید:  یکی از عوامل، ننوشتن آدرس صحیح و کامل و نداشتن کدپستی است که همین سبب اختلال در روند کار پست و یا در بعضی مواقع  تاخیر در رسیدن مرسوله پستی به مردم می‌شود.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به فعالیت پست در روزهای کرونایی اظهار داشت: کرونا تاثیری در ارائه خدمات از سوی پست زنجان نداشته بلکه کار این ارگان بیشتر هم شده است.

جواد رسولی با اشاره به اینکه در جریان شیوع ویروس کرونا قیمت ارسال مرسولات افزایش نیافته و ثابت است، اضافه کرد: خوشبختانه کار پست به حدی است که تا دورترین نقاط نیز مرسولات ارسال می‌شود ولی شرکت های موازی پست از این کار پرهیز می کنند.

وی با بیان اینکه حدود ۶۰ نامه رسان درشهرهای کل استان فعال است تصریح کرد:از ابتدای شیوع کرونا تاکنون ۲۰ نفر از کارکنان اداره کل پست استان زنجان به این ویروس مبتلا اما پس از بهبودی در محل کار خود حاضر شدند و با تمام توان مشغول خدمات رسانی به مردم هستند.
رسولی از آغاز واکسیناسیون کرونا کارکنان پست استان زنجان خبر داد و گفت: اولویت واکسیناسیون با نامه رسان های این ارگان انجام شده است.

مدیرکل پست استان زنجان افزود: پست رونق کسب و کار، تجارت الکترونیک و ایجاد فرهنگ خرید و فروشی اینترنتی با استفاده بانک اطلاعاتی کدپستی 10 رقمی را ایجاد کرده و خدماتی که از سوی پست ارائه می‌شود سبب صرفه جویی در وقت و کاهش آلودگی هوا و ترددهای غیرضروری شده است.

این مقام مسئول با اشاره به استقبال مردم از پست گفت: یکی از دلایلی که مردم پست را برای جابه‌جایی مرسولات خود انتخاب می‌کنند، در کنار تغییر فرهنگ خرید در دوران کرونا، هزینه‌های بسیار پایینی است که این بخش دارد.

رسولی افزود:امروز نامه‌ها تبدیل به بسته‌های پستی با حجم و وزن زیاد شده و بیشتر آنها همان خرید و فروش‌های اینترنتی است که مردم به دلیل شرایط بهداشتی در فضای فیزیکی انجام نمی‌دهند و در خانه می‌مانند تا از سوی توزیع کننده پستی به دست آنها برسد.

مدیرکل پست استان زنجان با اشاره به شناسایی نیازمندی‌های صاحبان فروشگاه‌های اینترنتی و غرفه‌های بازار الکترونیک، گفت: در همین راستا با 102 فروشگاه اینترنتی قرارداد بسته شده است که با پست همکاری دارند.

این مقام مسئول در خصوص نقاط دسترسی به پست در استان برای ارائه خدمات به همشهریان، تصریح کرد: ۹۰ دفتر ICT روستایی، ۱۷۲ نمایندگی روستایی، ۱۰۰ دفتر پیشخوان خدمات دولت و بخش غیردولتی و ۱۰ دفتر پستی دولتی در سطح استان مستقر است.

رسولی با اشاره به تغییرات صورت گرفته و ابتکار در نحوه تحویل مرسولات به موزعین، خاطرنشان کرد: با توجه به شیوع ویروس کرونا و برای به حداقل رساندن آلودگی مرسولات، پست استان نسبت به تهیه قفسه‌هایی دو طرفه و مجزا برای موزعین اقدام کرده است.

خبرنگار:نرگس رسولی

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟