دسته‌بندی نشده

همه مسئولان و مدیران باید مرکز انعکاس آلام مردم باشند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در شورای اداری استان با بیان اینکه همه ما سرباز نظام هستیم، گفت: در فرصت کنونی جهت استقرار دولت جدید همه مدیران با افتخار تمام در تمام عرصه ها با جدیت کار می کنند و کوچک ترین تعللی در انجام وظایف و خدمات از کسی پذیرفته نیست.

وی ادامه داد: وجدان آرام زمانی حاصل می شود که ما مست قدرت نباشیم، از این رو همه باید تلاش کنیم تا ظرفیت قدرت را در خودمان تقویت کنیم چرا که اگر چنین نکنیم رفتار و کردار به دروغ آلوده می شود و به جای حل مشکلات سر هیچ و پوچ درگیر می شویم.

استاندار زنجان به ضرورت تبیین خدمات ۴۳ ساله نظام جمهوری اسلامی به صورت مستند و با اعداد و ارقام به نسل جوان تاکید کرد و افزود: از مشکلات ما این است که نمی توانیم به زبان مستند با جوانان صحبت کنیم.

حقیقی اظهار داشت: مخاطبان باید بدانند که در این ۴۳ سال بزرگی و حقانیت نظام ثابت شده چون که نظام جمهوری اسلامی برای بسط عدالت و صلح است و البته دشمنان نمی خواهند چنین چیزی محقق شود.

وی به پیشرفت های صورت گرفته در عرصه های مختلف در کشور اشاره کرد و گفت: اکنون در حوزه های نظامی به پیشرفت های هوشمندی رسیدیم که البته این اقتدار برای صلح و امنیت است.

استاندار زنجان ادامه داد: ایران در حوزه پزشکی اکنون به جایگاه مهمی در دنیا رسیده است.

حقیقی با بیان اینکه جمعیت ایران نسبت به قبل از انقلاب ۲.۲ برابر شده است، گفت: این در حالی است که توسعه راهها نسبت به قبل از انقلاب، ۶ برابر، سدهای مخزنی ۳۰ برابر، میزان تولید برق ۱۴ برابر، صادرات برق کشور ۵۷ برابر شده و از نظر پژوهش در منطقه جایگاه نخست را داریم.

زنجان در شاخص امنیت سرمایه گذاری رتبه دوم را در کشور دارد

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان به پیشرفت های حاصل شده در استان اشاره کرد و گفت: زنجان در شاخص امنیت سرمایه گذاری رتبه دوم را در کشور دارد.

حقیقی با بیان اینکه تلاش ما فرهنگ سازی برای تحقق مدیریت میدانی و جهادی در عمل بود، تصریح کرد: در چند سال گذشته اتفاقات خوبی در استان افتاده است، ما وارث پروژه های زیادی در استان بودیم، در سال ۹۸ تعداد ۲ هزار و ۲۲۰ پروژه با رقم اعتبار هزار و ۶۵۶ میلیارد تومان داشتیم که این تعداد را در سال ۹۹ با کاهش ۲۰ درصدی به هزار و ۷۸۵ پروژه رساندیم ولی رقم سرمایه گذاری با رشد ۷ برابری به ۱۱ هزار ۲۹۹ میلیارد رسید.

وی افزود: در سال جاری تعداد پروژه ها را به ۷۰۲ با رقم اعتبار ۱۲ هزار  ۷۸۵ میلیارد تومان رساندیم که این روند تمرکز بر پروژه های اولویت دار، آثار خوبی را در پی داشت.

هفته دولت امسال ۴۵۰ پروژه با اعتبار هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان در زنجان به بهره برداری می رسد

استاندار زنجان در بخش دیگری از سخنان خود با بیان اینکه هفته دولت امسال ۴۵۰ پروژه با اعتبار هزار و ۷۴۸ میلیارد تومان در زنجان به بهره برداری می رسد، گفت: با اینکه تعداد طرح ها نسبت به سال گذشته ۵۲ درصد کاهش دارد ولی از نظر اعتباری ۳۰ درصد رشد را داریم.

حقیقی خاطر نشان کرد: میزان اشتغال ایجاد شده در طرح های امسال هفته دولت در استان هزار و ۵۸۱ مورد است که نسبت به سال گذشته ۲۸ درصد رشد دارد.

وی از تنوع پروژه ها در بخش های کشاورزی، ورزش و جوانان، انرژی، آب، فرهنگی و آموزشی خبر داد و گفت: بیش از ۷۱ درصد طرح های افتتاحی امسال توسط بخش خصوصی اجرا شده است.

رتبه صنعتی استان زنجان از رتبه ۱۸ به جایگاه ۱۳ ارتقا یافت

استاندار زنجان با بیان اینکه با فراهم شدن بسترهای سرمایه گذاری رتبه صنعتی استان زنجان از ۱۸ در سال ۹۷ به جایگاه ۱۳ در سال جاری ارتقا یافته است، گفت: در زمینه نهضت ساخت داخل نیز حرکت های خوبی در استان شکل گرفت به طوری اکنون به طور مثال تولید پارچه ایربگ خودرو در زنجان ۷۰ درصد نیاز داخل را تأمین می کند.

وی به تصویب منطقه اقتصادی زنجان در سال جاری اشاره کرد و اظهار  داشت: این موضوع از سال ۸۳ آغاز شده بود و امسال با پیگیری ها به نتیجه رسید.

حقیقی به انتقال دفتر واحدهای تولیدی استان از تهران به زنجان اشاره کرد و گفت: این امر در موضوع مالیات دارای اهمیت بود، در سال ۹۷ دفتر مرکزی ۷۵ واحد تولیدی استان در تهران بود که تا کنون ۵۵ مورد آنها به زنجان منتقل شده است.

استاندار زنجان به حل مشکل پسماندهای شهرک روی اشاره کرد و گفت: این موضوع سال ها معطل مانده بود ولی امروز به نتیجه رسیده است.

وی به تعیین تکلیف پهنه های معدنی در استان اشاره کرد و افزود: با احیای پهنه های دارای ظرفیت در استان، ۸۰ معدن به شمار معادن استان اضافه می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟