دسته‌بندی نشده

هنرمندان صنایع‌دستی استان زنجان کمک‌ مالی بلاعوض دریافت می کنند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی فرد اظهار داشت: 14 نفر از صنعتگران واجد شرایط که نشان ملی و بین‌المللی دارند و یا در باز زنده سازی رشته‌های صنایع‌دستی اقدام نمودند به وزارت خانه برای دریافت کمک بلاعوض معرفی شدند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان افزود: از اواخر سال گذشته طرحی از سوی وزارت میراث‌فرهنگی به استان‌ها ابلاغ شد که طبق آن به هنرمندان صنعتگر در هر استان کمک‌های مالی بلاعوض اعطا می‌شود که اعتبار استان زنجان ۱۴۴ میلیون تومان است.

وی گفت: طی تفاهم‌نامه‌ای که معاونت صنایع‌دستی وزارتخانه با بنیاد برکت و بانک مهر ایران امضاشده است که ۲۷ طرح توجیهی استان زنجان به مبلغ ۸۶۰ میلیون تومان برای دریافت وام به بنیاد برکت ارسال‌شده است که پس از تائید بنیاد برکت به بانک مهر ایران برای پرداخت ارسال خواهد شد.

خدایی فرد افزود: برای اجرای این طرح در استان اقدام به شناسایی هنرمندان صنعتگر شهری و روستایی کردیم که به علت شیوع کرونا و بسته شدن بازار از نظر مالی وضعیت مناسبی نداشتند.

معاون صنایع‌دستی و هنرهای سنتی استان زنجان خاطر نشان کرد: اجرای این طرح را با شناسایی دیگر هنرمندان استان در سال جاری ادامه خواهیم داد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟