دسته‌بندی نشده

پاسداشت و نشر ارزش های متعالی دفاع مقدس وظیفه دینی و ملی صدا و سیما

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فرمانده سپاه انصارالمهدی (عج) استان با حضور در صداوسیما با مدیرکل مرکز در خصوص برگزاری کنگره 3535 بزرگداشت شهدای استان که در آینده ای نزدیک برگزار خواهد شد، دیدار و گفتگو کرد .

محسن لطیفی تکمیل و حفظ آرشیو منابع ارزشمند صوتی و تصویری سالهای دفاع مقدس را بعنوان گنجینه تاریخی ذی قیمت عنوان کرد و گفت: مسلما اهمیت انجام این کار در سال‌های آینده بیشتر مشخص می شود و نسل‌های آینده میهن اسلامی با دیدن تصاویر این گنجینه ارزشمند به حماسه‌ سازی‌های نسل‌های گذشته خود افتخار می‌کنند.

وی با اشاره به برنامه ریزی گسترده صداوسیمای استان برای برگزاری باشکوه کنگره شهدا و برگزاری جلسات متعدد در حوزه های مختلف برنامه سازی تصریح کرد: بیش از 6800 دقیقه برنامه در حوزه های مختلف در دست تولید و پخش است که از اهم آنها می توان به 1700دقیقه برنامه ضبط شده از خانواده معظم شهدا، تله فیلم تنهایی یوسف، قاب عاشقی، مجموعه مستد راه ناتمام، تله تاتر نجات اربیل ، مجموعه مستند نشانه ها و برنامه ترکیبی طلیعه عشق در کنار نماهنگهای متعدد، تولید و پخش 140 قسمت تقویم عزت، با موضوع جنگ تحمیلی اشاره کرد.

همچنین 14 محور برنامه سازی در معاونت صدا در قالب نمایش هایی مانند بغض خیس، مجموعه برنامه یک آسمان ستاره، کتب صوتی، مسابقه مستند گزارشی و روایت شیدایی و … در دست اجرا و تولید است .
وی از تولید و نشر 113مورد موشن گرافیک، اینفوگرافی، روزنگار دفاع مقدس، استاپ موشن، ویدئو و صفحه ویژه در وب سایت مرکز توسط معاونت مجازی و تهیه و تولید 5 اثر فاخر موسیقی با موضوع شهدای غواص خبر داد.

لطیفی تهیه گزارش های خبری در عناوینی مانند مردان میدان فرزندان شهید، شهداء شاخص،عکس خبری در کنار تولید و پخش دهها عنوان گزارشی ویژه را از اقدامات معاونت اطلاعات و اخبار مرکز اعلام کرد.
وی بر لزوم برنامه ریزی مدون بمنظور برگزاری نمایشگاه اقدامات صورت گرفته برای برگزاری کنگره شهدا در قالب آثار صوتی، تصویری و … در روز دیدار اعضای ستاد با مقام معظم رهبری تاکید کرد.

در ادامه فرمانده سپاه انصار المهدی(عج) زنجان هم هشت سال دفاع مقدس را برگ زرینی از تاریخ حماسه ملت بزرگ ایران دانست و گفت: هشت سال دفاع مقدس جزء بزرگترین و ماندگارترین رویدادها در تاریخ میهن اسلامی است .

سردار کرمی ضمن تقدیر از عملکرد رسانه استانی در خصوص تبلیغ و تبیین اهداف کنگره3535 شهید استان افزود: هر چند در طول قریب به چهار دهه پس از پایان پیروزمندانه دفاع مقدس، با همت صدا و سیما شاهد تلاش های صادقانه و ماندگاری در تحقق ماموریت و رسالت انتقال معارف دفاع مقدس بوده ایم، لیکن با توجه به عظمت، وسعت و عمق ارزشهای دوران دفاع مقدس و در آستانه برگزاری این کنگره ملی نیازمند حضور موثر همه دستگاههای دولتی و فرهنگی برای ایجاد نهضتی فراگیرتر جهت بسط مفاهیم و ارزشهای این دوران طلایی هستیم .

وی اظهار داشت: بخش عمده مقدمات، اطلاع رسانی، پوشش و پخش مراسم مربوط به این کنگره بر دوش صداوسیماست و باید نهادهای ذیربط ضمن هاهنگی با رسانه استانی، اسناد و اطلاعات مربوط به ایثارگران و شهدا را در اختیار صدا و سیما بگذارند تا این گنجینه بی نظیر حفظ و حراست شود.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟