دسته‌بندی نشده

پخش ویژه برنامه حسینیه اشراق با محوریت شعار هر خانه یک حسینیه

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،شبکه اشراق در قالب “حسینیه اشراق” با محوریت شعار هرخانه یک حسینیه، هر خانواده یک هیات، همراه با مردم ولایتمدار زنجان است و به طرق مختلف رسانه ای پیام و فلسفه نهضت عاشورا و عشق و ارادت عمومی مردم به آن حضرت را منعکس خواهد کرد.

محسن لطیفی اظهار داشت: حسینیه اشراق با حضور واعظین و مادحین هیات حسینی از ساعت ۲۱ هرشب همگام با عزاداران حسینی میهمان خانه‌های هم استانی‌های عزادار خواهد بود. لطیفی افزود: همچنین ویژه برنامه خیمه گاه هر شب با محوریت سخنرانی موضوعی درباره حماسه عاشورا از ساعت۱۷ در کنار عزاداران خواهد بود، همچنین برنامه محرم نواسی از ساعت۱۲ ظهر، برنامه گفت‌وگو محور قرار شب از ساعت ۲۳ و ۱۵ دقیقه و برنامه ترکیبی مشق عشق با آیتم‌های مداحی، شاعری و سخنرانی از ساعت ۲۲ از شبکه اشراق به روی آنتن خواهد رفت.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: سایر برنامه‌های روتین و تامینی شبکه اشراق هم به فراخور ماموریت و زمان برنامه، ابعادی از حماسه عاشورا را در قالب آیتم‌های متنوع پخش خواهد کرد.

وی با اشاره به اینکه معاونت صدا نیز در این راستا با تولید و پخش برنامه‌های متنوع همراه شنوندگان شبکه استانی صدا خواهد بود، افزود: ویژه برنامه‌های دلنوا از ساعت۱۶، یک پیام یک نوا از ساعت ۱۲ و ۱۵ دقیقه، عشق قافله‌سی از ساعت۱۸، برنامه ترکیبی چراغ از ساعت ۲۲، ویژه برنامه روز تاسوعا با عنوان علمدار از ساعت ۱۰صبح و برنامه زنده حسین عزاسی ویژه ظهر عاشورا در همان زمان بمدت ۵۵ دقیقه پخش خواهد شد. لطیفی ادامه داد: از سایر برنامه‌های روتین شبکه استانی صدا هم با اختصاص آیتم‌های ویژه‌ای به استقبال ماه خون و شهادت رفته و دهها برنامه مداحی و شاعری هم به درخواست شنوندگان پخش خواهد شد.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان گفت: همچنین معاونت اطلاعات و اخبار مرکز هم با توجه به شرایط خاص شیوع کرونا و عدم امکان برگزاری مراسم عزاداری سنتی در تکایا، مساجد و حسینیه‌های استان، طبق پویش مردمی « هرخانه، یک حسینیه و هر خانواده یک هیأت» به تبیین شعائر حسینی در کنار حفظ پروتکل‌های بهداشتی می‌پردازد.

وی تصریح کرد: تشریح مزایای مرحله دیگری از طرح کمک مومنانه در دهه اول ماه محرم توسط هیات‌های مذهبی و عزاداران حسینی در قالب کمک‌های مومنانه و بسته‌های معیشتی به خانواده‌های نیازمند و آبرومند از دیگر محورهای معاونت اطلاعات و اخبار مرکز خواهد بود.

 مدیرکل صدا و سیمای مرکز زنجان افزود: معاونت فضای مجازی مرکز هم با طراحی صفحه حسینیه مجازی، بارگزاری۲۰۰ قطعه ویدئوی عزاداری و سخنرانی مرتبط با محرم، انتشار نماهنگ محرم، برگزاری پویش هرخانه یک حسینیه و دریافت تصاویر مخاطبان و تولید ۳۰ پوستر و اینفوگرافی، طراحی صفحه ویژه محرم، تقطیع ۱۰۰ قطعه عزاداری قدیمی هیات زنجان، بازنشر تولیدات سیما و صدا همچنین تبلیغ فضای مجازی هیات حسینی در کنار مخاطبان خواهد بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟