دسته‌بندی نشده

کمتر از 7 درصد مردم استان کارت هوشمند ملی نگرفته اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید علی شفیعی به وضعیت کارت هوشمند ملی در استان اشاره کرد و اظهار داشت: تا پایان مرداد ماه برای 93.2 درصد از جمعیت واجد شرایط نسبت به اخذ در خواست کارت هوشمند ملی اقدام شده است.

وی جمعیت واجد شرایط برای کارت هوشمند ملی را ۸۴۹ هزار و ۲۲۹ نفر اعلام کرد و گفت: تاکنون برای  791 هزار و 458 نفر درخواست کارت هوشمند ملی اخذ شده است و تعداد افراد باقی مانده که هنوز هیچ اقدامی برای کارت هوشمند ملی خود نکرده اند 57 هزار و 771 نفر است.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان گفت: در پنج ماهه امسال 15 هزار و 750 نفر در استان زنجان کارت هوشمند ملی درخواست کرده اند.

وی به تعداد ایستگاه‌های کاری فعال کارت هوشمند ملی در استان زنجان اشاره کرد و افزود : تعداد ۳۸ دفتر در استان فعال هستند که این تعداد شامل ۱۲ اداره و 2 نمایندگی ، ۱۷ دفتر پیشخوان و 7 ایستگاه سیار است.

سید علی شفیعی در زمینه کارت هوشمند ملی تصریح کرد : در این روزها کاربرد کارت هوشمند ملی بیشتر شده و همه افراد بالای 15 سال باید دارای کارت هوشمند ملی باشند.

وی با بیان اینکه هنوز کمتر از 7 درصد واجدین شرایط نسبت به درخواست کارت هوشمند ملی اقدام نکرده‌اند گفت: افرادی که مراجعه می‌کنند و اطلاعاتشان ثبت می‌شود هیچگونه مشکلی در خصوص اخذ خدمات دولتی نخواهند داشت.

مدیرکل ثبت احوال استان زنجان افزود: اما افرادی که هیچ اقدامی نکرده‌اند و درخواستی نداده‌اند باید اقدام به ثبت نام کنند و با ارائه درخواست اطلاعاتشان در پایگاه اطلاعاتی کشور ثبت شود.

وی خاطرنشان کرد: برای افرادی که ثبت‌نام می‌کنند کد رهگیری ارائه می‌شود و بعد از آن می‌توانند با شماره ملی و کد رهگیری از خدمات دولتی و غیردولتی بهره‌مند شوند.

شفیعی اذعان کرد: اینکه کارت به دست افراد برسد یا نه در حال حاضر خیلی مهم نیست اما درخواست ما از مردم این است که با رعایت پروتکل‌ها حتما به ایستگاه های مربوطه مراجعه نموده و اقدام نمایند.  

وی افزود: افرادی که برای کارت هوشمندملی خود اقدام نموده اند و چنانچه به هر دلیل پیامکی مبنی بر تحویل کارت هوشمند ملی خود دریافت نکرده اند می توانند با استفاده از کد دستوری #6090*4* از طریق تلفن همراه خود از آخرین وضعیت کارت هوشمندملی خود مطلع شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟