دسته‌بندی نشده

90 درصد هنرجویان فنی و حرفه‌ای ‌زنجان جذب بازار کار می شوند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد رضا انصاری با اشاره به تسهیل گری و افزایش هوشمندانه تولید و تعادل بین عرضه و تقاضا در جامعه گفت: آموزش مطالبه گری به مخاطبین ، تقویت روابط کار از جمله الویت های مجموعه تعاون، کار و رفاه اجتماعی است.

مدیر کل آموزش و فنی و حرفه ای استان زنجان، با اشاره به شرایط آموزش درفنی و حرفه ای و وظایف ادارات کل استان ، ادامه داد: فرصت سازی از تهدید ها در این شرایط جامعه حائز اهمیت است.

انصاری، با بیان اینکه آموزش های مهارتی موضوع زود بازده نیست، تصریح کرد: اطلاع رسانی رسانه ها در بحث ارتقا و ترغیب فرهنگ مهارت آموزی در جامعه نقش مهمی دارد.

وی اضافه کرد: آموزش و مهارت شاغلین در حوزه اشتغال نقش ارزنده ای دارد.

تاکید بر جذب مهارت آموزان در بنگاههای اقتصادی استان

 وی با تاکید بر اینکه دراستان زنجان نسبت به اجرایی شدن قانون الزام جذب مهارت آموزان در بنگاههای اقتصادی استان با توجه به جذب مهارت آموزان در این بنگاهها اقدامات مطلوبی شده است، اضافه کرد: بنگاههای اقتصادی در حوزه های مختلف ملزم به بکار گیری افراد دارای صلاحیت اشتغال و آموزش دیده از مراکز مهارت آموزی فنی و حرفه ای هستند، که با توجه به اینکه استان زنجان مرکز پایلوت سنجش صلاحیت حرفه ای انتخاب شده است در چند شرکت آزمونهای استخدامی از بین این افراد با استاندارد کامل برای جذب نیروی کار اجرا شده است.

سرپرست اداره تعاون ، کار و رفاه اجتماعی استان زنجان ، با بیان اینکه 90درصد افراد آموزش دیده و دارای مهارت از فنی و حرفه ای با احتساب کارگاهای آزاد سالانه 4هزارنفر جذب بنگاه های اقتصادی و، واحد های تولیدی استان می شوند، گفت: فنی و حرفه ای استان زنجان دارای تفاهم نامه مختلف با ارگانها برای جذب افراد آموزش دیده در استان دارد.

وی، با اشاره به اهمیت شناسایی مشاغل جدید درخصوص مهارت آموزی در بین دانش آموزان و دانشجویان، تاکید کرد: درصدد آموزش مهارتهای فنی و حرفه ای برای دانش آموزان در استان هستیم.

انصاری  تناسب سطح تحصیلات و آموزش های فنی و حرفه ای را حائز اهمیت عنوان کرد و گفت: یکی از راههای توسعه اشتغال در شرایط کنونی دربین جوانان تعریف مشاغل جدید و جذب آنها با این مشاغل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟