دسته‌بندی نشده

افتتاح ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان در سالجاری

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،فتح الله حقیقی در جلسه ساماندهی امور جوانان استان با اشاره به مشکلات پروژه های ورزشی استان اظهار داشت: تعدادی از پروژه ها از سالیان زیادی باقی مانده بطوریکه برای انجام آنها پیمانکاران متعددی تغییر یافته اند، که در این خصوص ساماندهی لازم انجام گرفته است.

وی با تاکید بر اینکه بهره برداری از ورزشگاه ۱۵ هزار نفری زنجان در اولویت امسال اداره کل ورزش و جوانان استان قرار گرفته است، اظهار داشت: در این راستا کمیته ای ناظر تشکیل شده است همچنین از طرفی برای پروژه های ورزشی استان با درصد پیشرفت فیزیکی بالا نیز با مد نظر قرار دادن یک تیم ویژه، به مسوولیت یکی از معاونان اداره کل ورزش و جوانان، این موارد را در اولویت قرار داده و نسبت به پیگیری مبادرت کنند.

استاندار زنجان با بیان اشاره به موضوع هزینه کرد یک درصد دستگاههای اداری استان بصورت اختیاری به اداره کل ورزش و جوانان اضافه کرد: به رغم شرایط کرونایی و مسائل ناشی از آن، این مهم از سوی اداره کل ورزش و جوانان احیا و پرداخت آن اجباری شد.

مقام عالی استان با بیان اینکه آموزش و پرورش استان در شرایط کرونایی با توجه به تعطیلی مدارس از آموزش های مجازی باز نماند، اظهار داشت: در این زمینه اقدامات متعددی برای استمرار آموزشها انجام گرفت بطوریکه برای ارتقای این مهم اینترنت در ۸۸ درصد روستای استان برقرار است و رفع مشکلات دیگر روستاها ادامه دارد.

حقیقی با اشاره به اینکه بسیج نیز در حوزه جوانان به ویژه موضوع ویروس کرونا پیشگام بود، ادامه داد: زنجان در زمینه مدیریت بیماری از جمله استان های موفق کشور محسوب می‌شود و به گفته سخنگوی ستاد ملی کرونا، زنجان تنها استانی بود که شمار مبتلایان و فوتی های آن در پیک پنجم کمتر از پیک چهارم بود.

وی با اشاره به موضوع اوقات فراغت جوانان و بررسی میدانی لازم در این زمینه اضافه کرد: برنامه ریزی دقیقی در این حوزه باید انجام و از موازی کاری جلوگیری شود این در حالی است که در این خصوص همکاری های بین بخشی آنگونه که باید و شاید مطلوب نیست.

استاندار زنجان با بیان اینکه طی سال جاری به دانشگاهها و مدارس استان در خصوص به کارگیری سفیران سلامت تاکید شده است، افزود: راه اندازی سامانه جامع اوقات فراغت استان اقدام خوبی محسوب می‌شود و در این میان همکاری دستگاههای متولی امری ضروری است.

وی با بیان اینکه طی سال گذشته نسبت به شناسایی جوانان ۳۸ سال در ادارات و ارگان ها اقدام و برای به کارگیری آنان در حوزه های مدیریتی آموزش لازم ارایه شد، اظهار داشت: در این ارتباط تعدادی موفق و تعدادی دیگر موفق نشدند که این مهم نیز نیازمند تقویت بیشتر بوده و علاوه بر آن اشکالات نیز باید مورد بررسی قرار گیرد.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه افراد متخصص در حوزه ورزش باید فعالیت کنند، خاطرنشان کرد: فعالیت این افراد می تواند به پیشبرد بهتر کارها کمک کند و در این زمینه باید اهتمام بیشتری وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا