دسته‌بندی نشده

اول مهر هیچ مدرسه ای بدون معلم نخواهد بود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حسن مظفری در شورای آموزش و پرورش استان زنجان با اشاره به اینکه بر اساس اعلام ثبت ‌احوال استان، امسال ۲۰ هزار و ۵۵۲ نفر به سن هفت سال رسیده و می‌توانند برای پایه کلاس اول ابتدایی ثبت‌نام کنند، اظهار کرد: تاکنون ۲۱ هزار و ۳۲۸ دانش‌آموز در استان برای پایه اول در مقطع ابتدایی و ورود به مدرسه ثبت‌نام کرده‌اند.

وی عنوان کرد: ۸۳۰ نفر بیشتر از آمار اعلامی از سوی اداره‌کل ثبت‌احوال استان زنجان در مدارس ابتدایی ثبت‌نام کردند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه مهاجرت به استان یکی از دلایل افزایش تعداد کلاس اولی‌ها است، اضافه کرد: امسال ۲۰۰ هزار دانش‌آموز در استان و در سه مقطع، تحصیل خواهد کرد.

مظفری با اشاره به بازنشسته شدن یک هزار معلم در سال‌جاری گفت: امسال سهمیه استخدام یک هزار و ۱۲۵ نیرو در استان صادر شده در حالی که در سال‌های گذشته حداکثر ۲۵۰ نفر امکان جذب وجود داشت.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با بیان اینکه براساس برنامه‌ریزی‌ها انجام شده، هیچ مدرسه‌ای در روز اول مهر بدون معلم نخواهد بود، ادامه داد: سال گذشته استان زنجان در ثبت‌نام کتب درسی رتبه پانزدهم را داشت، اما امسال جزو هشت استان نخست است و در حال حاضر توزیع کتب درسی دانش‌آموزان آغاز ‌شده و نهایتا تا روز سوم مهر ادامه خواهد داشت.

وی با اشاره به اینکه در استان زنجان تعداد مدارس روستایی زیاد ولی تعداد دانش‌آموزان این مدارس با توجه به تعداد مدارس کم‌تر است، ادامه داد: طبق دستورالعمل‌ها کلاس‌های درس روستایی زیر ۱۵ نفر از اول مهر ماه با گروه‌بندی حضور دانش‌آموزان، برگزار خواهد شد.

مظفری با اشاره به اینکه در رابطه با مدارسی با کمتر از ۳۰۰ دانش‌آموز، عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی‌ها این مدارس از اول آبان در صورتی که چک‌لیست توسط مدیران به طور کامل رعایت شده باشد، با گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در کلاس درس، فعالیت خواهد کرد.

مدیرکل آموزش‌ و پرورش استان زنجان با اشاره به مدارس بالای ۳۰۰ دانش‌آموز در صورت رعایت شدن چک‌لیست‌ها از ۱۵ آبان‌ماه با گروه‌بندی دانش‌آموزان برای حضور در کلاس، فعالیت خواهند کرد، عنوان کرد: باید توجه داشت که در صورت حضوری یا غیرحضوری بودن فعالیت مدارس، شبکه شاد از روز نخست فعالیت خواهد داشت.

وی با بیان اینکه در صورتی که کلاس‌های مدارس روستایی حضور برگزار نشود، احتمال اینکه دانش‌آموزان این مدارس به لحاظ درسی آسیب ببینند زیاد است، بیان کرد: تاکنون ۸۰ درصد معلمان  و فرهنگیان استان دز اول واکسن خود را دریافت کرده‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟