دسته‌بندی نشده

ایجاد 743 فرصت شغلی برای مددجویان کمیته امداد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،هدایت صفری با اشاره به اینکه اشتغالزایی و کمک به استقلال اقتصادی خانواده های تحت حمایت با ایجاد درآمد با ثبات از راهبرد های اصلی و الویت های این نهاد است ، گفت : از ابتدای سال جاری تاکنون تعداد 743 طرح اشتغال برای توانمند سازی مددجویان این نهاد در سطح استان ایجاد شده است .

وی با اشاره به اینکه درمجموع 743 فرصت شغلی جدید برای مددجویان تحت حمایت در پنج ماهه سالجاری ایجاد شده است گفت : 649 فرصت شغلی از مجموع اشتغال ایجادشده از طریق پرداخت تسهیلات اشتغال و94فرصت شغلی جدید نیز با استفاده از ظرفیت‌های کاریابی در مناطق مختلف این استان برای مددجویان تحت حمایت این نهاد ایجادشده است .

صفری با بیان اینکه اشتغال از طریق کاریابی به عنوان یکی از مهمترین برنامه های حوزه اشتغال و خودکفایی استان همچنان ادامه دارد افزود : در پنج ماهه سال جاری تعداد 94 نفر از مددجویان تحت حمایت این نهاد از طریق موسسات و شرکت های کاریابی مشغول به کار شده اند.

 مدیرکل کمیته امداد استان زنجان افزود : کارفرمایانی که مددجویان این نهاد را بکارگیری نمایند مورد تشویق این نهاد قرار گرفته و به همین منظور بسته های تشویقی گوناگونی برای کارفرمایان مد نظر در این بخش در نظر گرفته شده است .

مدیرکل کمیته امداد استان زنجان یکی دیگر از شیوه های جدید و موثر ایجاد اشتغال برای مددجویان تحت حمایت را بهره گیری از ظرفیت راهبران شغلی دانست و گفت : از مزیت های این طرح این است که مددجویان دغدغه تامین مواد اولیه و همچنین فروش محصولات خود را ندارند.

صفری با بیان اینکه از ابتدای سالجاری تعداد 258 طرح اشتغال از طریق راهبران شغلی ایجاد شده است تصریح کرد :در این نوع فرآیند اشتغال زایی راهبران شغلی تجهیزات و مواد اولیه هر شغلی را آماده کرده و در اختیار مددجویان قرار می‌دهند و محصول تولیدشده را از مددجو تحویل گرفته و به فروش می‌رسانند و مددجویان نیز از این طریق کسب درآمد می‌کنند.

وی با بیان اینکه اهداف و نگاه ما در امداد بر توانمند سازی مددجویان است تا با ایجاد اشتغال تولید محور این خانواده ها توانمند شده و به یک درآمد پایدار برسند واز دسترنج خود ارتزاق نمایند افزود : با همین نگاه هدفگزاری گردیده پنج هزار و 100فرصت شغلی جدید با اعتباری قریب به 207 میلیارد تومان برای مددجویان تحت حمایت و سایر اقشار نیازمند تا پایان سال جاری ایجاد شود .

مدیرکل کمیته امداد استان نظارت مداوم و مستمر به طرح های اشتغال را یکی از دلایل اصلی موفقیت طرح های این نهاد دانست و گفت : نگرش ما این است که اگر در کنار مددجو باشیم و بدرستی همراهی نمائیم سلامت و موفقیت طرح ها تضمین خواهد گردید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟