دسته‌بندی نشده

بهره مندی بیش از 88درصد خانوار روستایی استان زنجان از گاز طبیعی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،

موسی احمدلو با حضور در برنامه زنده رادیویی شبکه اشراق با اشاره به گزارش عملکرد این شرکت؛ اعلام کرد: در حال حاضر همه ۲۱ شهر استان با ۱۰۰ درصد جمعیت شهری از نعمت گاز طبیعی استفاده می کنند.

وی با بیان اینکه از ۹۱۱ روستای استان؛ ۶۰۲ روستا به شبکه گاز کشور متصل است؛ افزود: در حال حاضر ۸۸/۴ درصد خانوار روستایی استان از نعمت گاز طبیعی بهره مند است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با اشاره به اینکه در حوزه گازرسانی اقدامات قابل توجهی در سطح استان زنجان اتفاق افتاده است؛ ادامه داد: در مسیر برنامه ریزی های صورت گرفته برای تکمیل طرح های گازرسانی به روستاهای باقیمانده؛ عملیات اجرایی گازرسانی به ۶۴ روستا در دست اقدام است که موجبات بهره مندی ۵ درصد خانوارهای روستایی باقیمانده فراهم می شود.

احمدلو تصریح داشت: با اتمام طرح های در دست اجرا؛ درصد خانوارهای روستایی بهره مند از گاز استان زنجان به ۹۳/۵ درصد می رسد.

وی همچنین از آغاز عملیات اجرایی گازرسانی به ۱۲ روستای استان در هفته دولت خبر داد و گفت: برای این طرح ها بیش از ۱۹ میلیارد و  ۲۰۰ میلیون تومان اعتبار اختصاص یافته است.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان در ادامه با بیان اینکه امروزه تامین منابع مالی در توسعه خطوط لوله گاز مهمترین بحث در توسعه سریع انتقال گاز در کشور و استان است؛ اظهار کرد: متاسفانه بحث رفع معارضین و تملک اراضی واقع شده در مسیر خطوط انتقال گاز از جمله مهمترین مشکلات پیش رو در تحقق این مهم در استان است که همکاری صمیمانه مردم و مسئولین مربوطه را می طلبد.

احمدلو ابراز داشت: در استان زنجان خدمات رسانی پایدار  و توسعه شبکه گازرسانی به منظور محرومیت زدایی؛ با پیروی از منویات مقام معظم رهبری(مدظله العالی) همواره سرلوحه تمامی برنامه های شرکت گاز زنجان است.

وی با اشاره به اینکه عملکرد صنعت گاز با وجود همه فشارها و تحریم های وارده در سال‌های پس از پیروزی انقلاب اسلامی ایران، درخشان و قابل توجه بوده و اقدامات انقلابی زیادی در گازرسانی به اقصی نقاط کشور به انجام رسیده است؛ ابراز داشت: باهمت بلند و تلاش‌های شبانه روزی کارکنان خدوم گاز زنجان؛ درحال حاضر۹۶/۲ درصد خانوارهای شهری و روستایی استان زنجان به شبکه گاز کشور متصل است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا