دسته‌بندی نشده

بهره مندی 92/3 درصد خانوار روستایی شهرستان ابهر از نعمت گاز طبیعی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت: با پیوستن ۴۲ روستای این شهرستان به شبکه گاز کشور شاهد ضریب نفوذ ۳/۹۲ درصدی گاز در روستاهای شهرستان ابهر هستیم.

در مراسم آغاز اجرای عملیات گازرسانی به روستاهای شهرستان ابهر که با حضور استاندار، نماینده شهرستان ابهر در مجلس شورای اسلامی، امام جمعه شهرستان ابهر، مدیرعامل، معاونین و جمعی از مسئولان در روستای ییلاق مرشون به صورت نمادین آغاز شد، احمدلو ابراز داشت: در ایام هفته دولت و در گرامیداشت یادواره ۳۵۳۵ شهید استان زنجان؛ شاهد آغاز عملیات اجرایی پروژه های گازرسانی به ۱۰ روستا و افتتاح طرح گازرسانی به ۶ واحد تولیدی صنعتی در شهرستان ابهر هستیم.

وی تصریح کرد: با تخصیص ۱۶میلیارد و ۸۶۰ میلیون تومان اعتبار برای اجرای طرح گازرسانی به این روستاها ۷۴۴ واحد مسکونی از نعمت گاز بهره مند می شوند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان توسعه گازرسانی به روستاها را حرکتی افتخارآمیز در محرومیت زدایی و گسترش رفاه مردم اعلام  و خاطر نشان کرد: با همت کارکنان خدوم گاز زنجان، شاهد بهره مندی ۱۰۰ درصد خانوارهای شهری و 92/3 درصد خانوارهای روستایی ابهر از نعمت گاز طبیعی هستیم که در مجموع 98/5 درصد جمعیت این شهرستان بهره مند از گاز هستند.

احمدلو تصریح کرد: در حال حاضر از ۷۰ روستای شهرستان ابهر؛ ۴۲ روستا بهره مند از گاز بوده و عملیات گازرسانی به ۱۰ روستا در دست اجرا است.

وی همچنین از گازرسانی به ۶ واحد تولیدی – صنعتی در هفته دولت امسال خبر داد و گفت: برای اجرای این طرح های گازرسانی نیز۶ میلیارد و ۶۲۷ میلیون تومان اعتبار هزینه شده است.

وی افزود: با توجه به زیر ساخت های گازرسانی مناسب در استان هیچ گونه محدودیتی برای استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوختی پاک و ارزان وجود ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟