دسته‌بندی نشده

تمهیدات بازگشایی مدارس و دانشگاهها در زنجان اتخاذ شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خدابخش مرادی نافچی در جلسه قرارگاه عملیاتی مبارزه با کرونای استان با اشاره به اینکه با آغاز مهر امسال حدود ۲۷۰ هزار (یک چهارم جمعیت استان) نوجوان و جوان وارد مراکز آموزش عالی و مدارس استان زنجان می‌شوند، افزود: بر این مبنا روسای دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و اداره‌کل آموزش‌ و پرورش استان زنجان باید همه تمهیدات مورد نیاز را برای بازگشایی مدارس اتخاذ کنند.

وی اضافه کرد: بر این مبنا رییس دانشگاه زنجان آخرین سیاست و برنامه‌هایی که باید مبنای عمل باشد را به دانشگاه‌ها و مراکز آموزش عالی و دستگاه‌های ذی‌ربط ابلاغ کند.

این مسوول با بیان اینکه تصمیم‌گیری برای بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها، شنبه هفته آینده توسط ستاد ملی مقابله با کرونا نهایی خواهد شد، خاطرنشان کرد: تبعات بازگشایی مدارس باید احصاء شده و علاوه بر آن، برای آموزش حضوری و غیرحضوری برنامه‌ریزی شود.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با اشاره به اینکه اکنون بار مراجعه کنندگان به مراکز درمانی استان بر اساس اعلام دانشگاه علوم پزشکی روند افزایشی دارد، افزود: همه صاحب نظران در دنیا معتقدند که یکی از ساز و کارهای موثر در پیشگیری و مقابله با ویروس کرونا فاصله اجتماعی و حفاظت فردی و رعایت دستورالعمل های بهداشتی است.

مرادی نافچی اظهار داشت: در زمان حاضر رعایت پروتکل های بهداشتی کرونایی زنجان ۴۶ درصد اعلام شده و طبیعی است کاهش همین مساله روند بار مراجعه کنندگان کرونایی به مراکز درمانی استان را به مراتب افزایش داده است.

این مسوول با بیان اینکه اعضای قرارگاه عملیاتی کرونا راهکارهای عملیاتی و نتیجه بخش را مورد توجه قرار دهند، ادامه داد: رسانه های گروهی استان و مدیران دستگاههای اجرایی به این مهم توجه کنند که رعایت پروتکلهای بهداشتی و حفاظت فردی اولویت اول کشور است.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان با بیان اینکه استان زنجان به سمت قله موج پنجم کرونا در حال حرکت است، افزود: برای پیشگیری از میزان ابتلا، فوتی کرونایی رعایت دستور العمل های بهداشتی اولویت اول به ویژه از سوی اصناف و گروههای شغلی و همه شهروندان است.

مرادی نافچی با اشاره به اینکه از مدیران انتظار می رود در حوزه مسوولیتی خود، نظارت لازم را بر این مهم داشته باشند، افزود: رهبری در فرامین خود به این نکته اشاره کردند که امروز کرونا، مساله اول کشور است و باید اقدامات مداخله ای جزو کارهای اصلی مدیران عضو ستاد کرونا باشد.

معاون سیاسی و امنیتی استانداری زنجان ادامه داد: امروز اصناف، بازاریان، تاکسیرانی، ناوگان حمل‌ونقل عمومی با توجه به اینکه مردم به لحاظ نیاز به آنان مراجعه می‌کنند باید بیش از همه پروتکل‌های بهداشتی را برای پیشگیری از شیوع بیماری رعایت کنند در غیر اینصورت شمار مبتلایان افزایش می یابد.

این مسوول با اشاره به اینکه در زمان حاضر ۶ شهرستان از ۸ شهرستان استان در وضعیت قرمز کرونایی است، ادامه داد: بر این مبنا دستگاههای مسوول مشاغل را بر اساس وضعیت کرونایی نظارت داشته باشند و نباید برای بازگشایی این مشاغل چانه‌زنی کرد.

وی اضافه کرد: اداره‌کل بنیاد شهید و امور ایثارگران استان، سازمان بازنشستگان نیروهای مسلح، اداره کل بیمه سلامت، جمعیت هلال‌احمر استان در جلسه آتی باید گزارش عملکرد در خصوص واکسیناسیون گروه‌های هدف خود را ارائه کنند.

مرادی نافچی با بیان اینکه سالمندان بالای ۶۰ سال بیش از همه در معرض ابتلا به بیماری قرار دارند، خاطرنشان کرد: طبق گزارش دانشگاه علوم‌پزشکی استان، تاکنون ۳۷ درصد جمعیت استان زنجان در برابر کرونا واکسینه شدند با توجه به فوت بیشتر سالمندان به دلیل بیماری کرونا، واکسیناسیون این گروه سنی در اولویت قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟