دسته‌بندی نشده

توییتر و فیسبوک به دلیل عدم حذف محتوای غیرقانونی توسط روسیه جریمه شدند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دادگاهی در منطقه «Tagansky» شرکت فیس‌بوک را ۲۸۷ هزار و توییتر را ۶۸ هزار دلار جریمه کرده‌ است. پیام‌رسان تلگرام نیز از سوی دادگاه ۱۲۳ هزار دلار جریمه شده است. در حال حاضر این کمپانی‌ها واکنشی نسبت به حکم دادگاه نشان نداده‌اند.

دولت مسکو اقدامات زیادی برای کنترل هرچه بیشتر اینترنت انجام می‌دهد و فشارهای زیادی روی شرکت‌های خارجی وارد می‌کند. روسیه می‌خواهد شرکت‌ها اطلاعات کاربران روس را در داخل خاک همین کشور نگهداری کنند.

 

در کنار چنین اقداماتی، دولت روسیه همچنین از برنامه‌ای برای دریافت مالیات‌های جدید از شرکت‌های دیجیتال خارجی پرده برداشته که هدفش حمایت از کمپانی‌های فناوری داخلی است. همین‌طور مالیات‌های جدیدی برای شرکت‌های حوزه دیجیتال خارجی وضع کرده تا به این طریق از شرکت‌های داخلی حمایت کند.

در اوایل سال جاری میلادی رگولاتور ارتباطات روسیه، «Roskomnadzor» سرعت توییتر را در این کشور کاهش داد که دلیلش، عدم سرعت کافی این شبکه اجتماعی برای حذف محتوای مسدود شده و غیرقانونی از نگاه دولت مسکو بود.

 

پیش از انتخابات پارلمانی روسیه که در تاریخ ۱۷ تا ۱۹ سپتامبر (۲۶ تا ۲۸ شهریور) برگزار می‌شود، خدمات اینترنتی در این کشور تحت فشار زیادی قرار دارند. دولت مسکو چندین هفته پیش تصمیم به فیلتر کردن ۶ سرویس VPN گرفت تا کاربران قادر به دور زدن محدودیت‌های دولتی نباشند.

در بین این VPNها نام‌های مطرحی همچون NordVPN و Express VPN به چشم می‌خورند که کاربران زیادی در سطح جهان دارند. به گفته Roskomnadzor، که مسئول فیلترینگ اخیر بود، این سرویس‌ها امکان دسترسی به اطلاعات و منابع ممنوع را برای کاربران فراهم می‌کردند.

روسیه در کنار این اقدامات، می‌خواهد با آلفابت هم برخورد کند تا کلیدواژه «رای‌گیری هوشمند» را در سیستم جستجویش مسدود کند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟