دسته‌بندی نشده

حال سالمندان مرکز نرگس خوب است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محمد محمدی با اشاره به اقدامات انجام گرفته در سرای سالمندان نرگس هیدج گفت:  در زمان حاضر بیمار بدحال کرونایی در این مرکز وجود ندارد و  ۲ سالمند گرفتار به این بیماری در بیمارستان این شهر تحت مراقبت قرار دارند.

وی افزود: طی هفته گذشته از مجموع ۷۴ سالمند ساکن در سرای سالمندان نرگس ۲۲  نفر از آنان، به بیماری کرونا مبتلا شده بودند که با تلاش کارکنان مرکز و همکاری دستگاهای بین بخشی اقدامات لازم سریعا انجام گرفت.

وی اضافه کرد: از مجموع بیماران مبتلا، چهار بیمار سالمند برای دریافت خدمات درمانی به بیمارستان ابهر اعزام شدند که در حال حاضر ۲ بیمار بهبود یافته و ۲ بیمار دیگر  تحت مراقبت و درمان قرار دارند.

این مسوول ادامه داد: با ورود به موقع، جداسازی سالمندان مثبت کرونایی با دیگر سالمندان در این مرکز  انجام پذیرفت و در واقع قرنطینه کامل انجام گرفته است.

وی اظهار داشت: در این واقعه، تعدادی از کادر  مرکز سالمندان از قبیل مادران یاران نیز به بیماری کرونا مبتلا شده بودند که برای انجام خدمت رسانی بهینه نیروهای جدید جایگزین شده و علاوه بر آن پزشک معین نیز  بصورت روزانه مستقر  شده و نظارت لازم را انجام می دهد.

وی گفت :کلیه مددجویان و سالمندان مقیم در مراکز بهزیستی۲ دوز واکسن کرونا را دریافت کرده اند.

این مسوول خاطر نشان کرد:  در زمان حاضر با توجه به تست سریع کرونایی انجام شده از سوی سالمندان این مرکز، مورد مثبت بیماری گزارش نشده و در واقع می توان گفت اوضاع تحت کنترل قرار دارد.

وی خاطر نشان کرد:  بطور روزانه علائم حیاتی از جمله سطح اکسیژن، فشار خون بیماران نیز توسط پرستاران مستقر در این مرکز چک می شود و علاوه بر آن دو دستگاه اکسیژن ساز نیز برای حمایت از بیماران ارسال شده است.

محمدی خاطرنشان کرد: هزار و ۱۰۰مددجو در مراکز تحت نظارت بهزیستی نگهداری می شوند که خوشبختانه با وجود شیوع ویروس کرونا و همچنین شرایط  پرخطر این گروه همه در سلامت به سر می برند.

مدیر کل بهزیستی استان زنجان عنوان کرد: برای همه مددجویان ساکن مراکز بهزیستی مانند مراکز شبانه کودکان، سالمندان و مراکز روزانه همه موارد بهداشتی و محدودیت ورود و خروج  توسط پرسنل مراکز انجام می‌شود همچنین برای این مراکز ملاقات‌های عمومی و بازدید کنسل شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا