دسته‌بندی نشده

سه پروژه شركت برق منطقه ای زنجان افتتاح شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،استاندار زنجان در آیین افتتاح پروژه های شرکت برق منطقه ای زنجان  از تلاش همکاران برق منطقه‌ای برای پایداری شبکه در شرایط سخت کاری قدردانی کرد و گفت: نیروگاه سلطانیه و آریان از پروژه های  اولویت‌دار و مهم استان  ما هستند و کارهای بزرگی در صنعت برق استان انجام پذیرفته که قطعاً با مدیریت و درایت مدیران این صنعت بوده است.

مدیر عامل شرکت برق منطقه ای زنجان به سه ویژگی بارز شبکه برق شرکت برق منطقه ای زنجان اشاره کرد و گفت:  شبکه برق این شرکت به علت وضعیت خوبی که از لحاظ زیرساختی دارد خوشبختانه با تقاضای خوبی برای سرمایه‌گذاری صنعتی مواجه است که فرصتی برای منطقه محسوب می شود و ویژگی دیگر این شبکه  قرار گرفتن در مسیر ترانزیت انرژی شمال غرب و جنوب به شمال است که قابلیت شبکه را نشان میدهد و نقش سازنده ای در ترانزیت انرژی دارد. مهندس خلجی ویژگی سوم شبکه برق منطقه را ،وجود پتانسیل  انرژی های بادی و خورشیدی در منطقه عنوان کرد که زیرساخت‌های لازم را برای توسعه و تولید برق ایجاد کرده است.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نیروگاه‌های این استان اشاره کرد و افزود:   به زودی پروژه بخش بخار نیروگاه سلطانیه آغاز خواهد شد و در مورد وضعیت  نیروگاه آریان، بالای ۸۰ درصد تجهیزات تأمین شده و ۴۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد که امیدواریم در کنار مسئولین استانی در افق پیش رو کارهای خوبی در راستای توسعه تولید برق استان انجام پذیرد.

 خلجی در تشریح پروژه های قابل افتتاح شرکت برق منطقه ای زنجان در هفته دولت تصریح کرد : خروجی  نیروگاه آریان در دو سطح ولتاژ ۲۳۰ و  ۴۰۰ کیلوولت تعریف شده که ولتاژ ۲۳۰ کیلوولت با هدف توسعه برق زنجان، تامین برق مشترکین سنگین و متقاضیان  و ولتاژ ۴۰۰ کیلوولت برای کمک به توسعه شبکه سراسری تعریف شده است.

گفتنی است سه پروژه شرکت برق منطقه ای زنجان با هزینه کرد بالغ بر 26 میلیارد تومان افتتاح شد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟