دسته‌بندی نشده

غرباگری بینایی کودکان در مراکز مثبت زندگی بهزیستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سکینه بیگلری اظهار داشت: هر کودک ۳ تا ۶ سال باید حداقل سه بار طی این دوران از نظر سلامت بینایی سنجش شود و ممکن است کودک چهارساله‌ای که سال قبل از نظر بینایی سالم تشخیص داده شده در سال بعد به عنوان فرد مبتلا به تنبلی چشم شناخته شود پس مراجعه کودک در طول سه سال الزامی است.

وی با بیان اینکه علاوه بر ۴۰ مرکزمثبت زندگی ۲ پایگاه نیز در سطح استان، غربالگری بینایی کودکان را انجام می دهند، تصریح کرد: برنامه پیشگیری از تنبلی چشم همه ساله از اول آبان ماه در سراسر کشور اجرا می شد، سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا تیرماه و امسال نیز از نیمه اردیبهشت تا پایان سال در پایگاه های سنجش بینایی و تمامی مراکز مثبت زندگی در سطح استان اجرا می شود.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در سال گذشته با اجرای برنامه غربالگری بینایی کودکان ۳ تا۶ سال، ۳۷ هزار و ۴۵۸ کودک غربال و از نابینایی ۳۳۰ کودک پیشگیری شده است و ۱۱۷ کودک نیز کمک هزینه ی خرید عینک و عمل جراحی دریافت نمودند.

سرپرست پیشگیری بهزیستی استان زنجان از خانواده های زنجانی درخواست کرد به محض خارج شدن هر شهر و روستا از وضعیت قرمز، برای اطمینان از سلامت بینایی بلافاصله کودک خود را به نزدیکترین مرکز مثبت زندگی محلشان ببرند و اطمینان داشته باشند که پروتکل های بهداشتی توسط غربالگران در این مراکز رعایت می شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟