دسته‌بندی نشده

فرصت و هفته طلایی برای واکسیناسیون عمومی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش اظهار داشت :در استان زنجان، تا به امروز با همکاری مردم، بیش از ۷۰۰ هزار دز واکسن تزریق شده که از این تعداد، ۴۸۰ هزار دز اول، و مابقی دز دوم می‌باشد.

وی تصریح کرد:خوشبختانه استقبال هم استانی های عزیز، در تزریق واکسن، طی چند ماه گذشته، سبب شده که دانشگاه جزو دانشگاه‌هایی باشد که بیشترین دز واکسن تزریقی را دارد .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان,  با بیان اینکه ما در مقطع بسیار حساسی قرار گرفتیم،خاطر نشان کرد:  با همت مردم استان می‌توانیم از این مقطع  حساس عبور، و از فرصت طلایی موجود، نهایت استفاده را ببریم.

قزلباش افزود: از یک طرف بیماری در موج پنجم به تدریج روند کاهشی به خود گرفته و از نظر تزریق واکسن، بهترین زمان است، و از طرفی در استان زیرساخت‌های خیلی خوبی برای واکسیناسیون فراهم آمده است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان  گفت:بیش از ۴۱ مرکز ثابت و ۱۵ تیم سیار در استان زنجان مشغول واکسیناسیون مردم هستند.

وی افزود :هم زیرساخت‌ها برای تزریق وسیع واکسن فراهم است و هم ما می‌توانیم روزانه، ۳۵ الی ۴۰ هزار دز واکسن، با همین وضعیت تزریق کنیم.

این مقام مسئول بر اساس تحلیل‌های موجود، ممکن است در آبان ماه همراه با اوج بیماری، مجدداً روند افزایشی هم داشته باشیم عنوان کرد: یعنی بعد از فرود بیماری، یک‌ماه الی یک‌ماه و نیم فرصت داریم .

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در این مدت، یک فرصت و پنجره طلایی برای مردم استان است تصریح  کرد: اگر بتوانیم از امروز تا یک هفته آینده، با استقبال پرشور مردم، واکسیناسیون گسترده و دقیق در حجم وسیع داشته باشیم، قطعاً می‌توانیم به تمام اهداف مدنظر دست یابیم و امیدوار باشیم که بیماری را به نحو مطلوبی کنترل کنیم .

این مقام مسئول عنوان کرد: طبیعتاً اصلی‌ترین راه در این مقطع که واکسن هم به وفور در اختیار است، تزریق سریع و وسیع واکسن در سطح استان است .

قزلباش گفت:وقتی حجم وسیعی از واکسن تزریق شود، قطعاً در بازگشایی دانشگاه‌ها و مدارس پیشتاز خواهیم بود و با اطمینان بیشتری این اقدام انجام می‌پذیرد.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی زنجان خاطر نشان کرد: وقتی ‌مردم، کسبه و اصناف به واکسیناسیون توجه و برخورد درستی داشته باشند، و حجم وسیع و پوشش قابل ملاحظه واکسیناسیون انجام شود، قطعاً کسب و کارها رونق می‌گیرد و زودتر از موعد مقرر به راه می‌افتد، و تعطیلات کمتر و محدودیت‌های کمتری هم خواهیم داشت .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟