دسته‌بندی نشده

قرنطینه هوشمند جایگزین قرنطینه عادی می‌شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر بهرام عین اللهی در آیین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه علوم پزشکی مشهد اظهار داشت: در قالب طرح  قرنطینه هوشمند، بسیاری از ممنوعیت ها و محدودیت ها در کشور برداشته شده و افرادی که واکسینه شده اند، می توانند از مزایای آن استفاده کرده و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی خود مانند زیارت حرم مطهر و سفر با هواپیما، قطار و غیره را انجام دهند.

وی خاطرنشان کرد: با اجرای قرنطینه هوشمند دیگر لازم نیست همه افراد محدود شوند، چون مردم نیاز به تجارت و فعالیت های اجتماعی و فرهنگی دارند و جامعه با رعایت شیوه نامه های بهداشتی می تواند به زندگی عادی بازگردد.

وزیر بهداشت در بخشی از سخنانش پیرامون پوشش فراگیر واکسیناسیون در کشور گفت: در ورود واکسن کرونا به کشور ما انتظار باران را داشتیم که سیل واکسن‌ها به کشور سرازیر شد و نظیر چنین حرکتی را که با همکاری نیروهای نظامی، انتظامی و هلال احمر صورت گرفت، تنها در دوران دفاع مقدس شاهد بوده ایم.

عین اللهی خاطرنشان کرد: با تداوم روند سرعت واکسیناسیون، به زودی جشن تکمیل واکسیناسیون را با مشارکت حداکثری مردم در کشور خواهیم گرفت.

وی ادامه داد: در یک هفته گذشته هشت میلیون دُز واکسن به مردم تزریق شد که اقدامی بزرگ و منحصر به فرد به شمار می رود.

وی در بخشی از سخنان خود با اشاره به لزوم گسترش توریسم درمانی در کشور به‌ویژه در مشهد مقدس، افزود: کلانشهر مشهد به دلیل وجود بارگاه مقدس امام رضا (ع) به لحاظ گردشگری سلامت، جایگاه ویژه ای در جهان دارد اما باید جدای از منافع اقتصادی که این زائران و مسافران برای ما دارند، باید با کرامت و احترام به درمان آنها بپردازیم.

وزیر بهداشت گسترش و ساماندهی تحصیل دانشجویان خارجی در دانشگاه های علوم پزشکی را نیز مورد تاکید قرار داد و افزود: این دانشجویان می توانند مُبَلغ ما در جهان باشند.

عین اللهی همچنین با اشاره به بازگشت زایران اربعین گفت: باید دانشگاه های علوم پزشکی از جمله دانشگاه مشهد برای مراقبت و کنترل این زائران برنامه داشته باشند.

به گفته وی، طبق مصوبات ستاد کرونا هر فردی که وارد کشور می شود علاوه بر نتیجه پی‌.سی. آر منفی، باید واکسینه شده باشد، در غیر این صورت اجازه ورود به کشور را ندارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟