دسته‌بندی نشده

لبخند شوق روستائیان نهبندان توسط خیران زنجانی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،در زندگی روزمره هر شخصی بهانه های مختلفی برای مهربانی و دست گیری از همنوعان وجود دارد تا نشان دهیم که نشاندن لبخند بر دل و لب هموطنانمان هنوز رنگ نباخته است.

قدمت گرمای محبت در هلال احمر به یک قرن می رسد که در آن داوطلبان، خیرین، نیکوکاران، مردم نوعدوست اعم از اشخاص حقیقی و حقوقی در کنار این مجموعه بشردوست قرار گرفته و از خود مهر و محبت را به نام هلال احمر ثبت می کنند در حالیکه نامی از برجا نمی گذارند.

سالهاست که هلال احمر در حوادث مختلف طبیعی و غیرطبیعی و بلایا در کنار هموطنان بوده و در تلاش برای کاهش آلام بشری است، اما این مجموعه بشردوست به این مهم اکتفا نکرده و در گرفتاری های ناشی از مشکلات زندگی نیز در کنار این هموطنان است تا بتواند گره ای از مشکلات آنها باز کند.

نمونه بارز این بازگشایی گره، در طرح “نذر آب” خود را نشان داد که هلال احمر استان های غربی به پشتوانه کمک های خیرین و نیکوکاران به یاری هموطنان در شرق کشورشتافند که به لحاظ تامین آب آشامیدنی سالم و بهداشتی، معیشت و تامین لوازم التحریر و اسباب بازی کودکان حتی لباس فرزندان خود دچار مشکل شده اند.

بهره مندی سه روستای نهبندان خراسان جنوبی از آب آشامیدنی به پشتوانه کمک خیرین استان زنجان
مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: در طرح” نذر آب 4″ به پشتوانه کمک های خیرین و مردم نوعدوست استان زنجان، 17 هزار بطری آب آشامیدنی، هشت عدد تانکر آب در روستاهای مهل آباد، رومه و در شگفت توزیع شد.

سید قاسم موسوی اظهار داشت: 2 دستگاه تصفیه آب پنج هزار لیتری نیز در روستاهای رومه و مهل آباد که آب شرب برای آشامیدنی داشتند اما قابل استفاده نبود نصب شد.

وی تاکید کرد: با نصب این دستگاه های تصفیه آب صنعتی، ساکنان این روستاها از آب آشامیدنی سالم و بهداشتی بهره مند شدند.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: یکهزار و 200 متر نیز لوله پلی اتیلن برای لوله کشی آب بهداشتی به روستای درشگفت با مشارکت شرکت آب و فاضلاب شهرستان نهبندان انجام شد.

برای 300 خانوار بسته غذایی توزیع کردیم

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان با بیان اینکه برای 300 خانوار در روستاهای رومه، مهل آباد و درشگفت بسته معیشتی و غذایی توزیع کردیم، افزود: ارزش ریالی این بسته های غذایی یک میلیارد و 500 میلیون ریال بود.

موسوی به توزیع 250 بسته لوازم التحریر به دانش آموزان در این روستاها اشاره کرد و اظهار داشت: علاوه بر این اسباب بازی نیز از دیگر هدایایی بود که میان کودکان و دانش آموزان دختر و پسر توزیع شد.

وی از توزیع 60 بسته شیر خشک و 300 ثوب لباس میان خانواده های رومه، مهل آباد و درشگفت خبرداد و خاطرنشان کرد: از محل کمک های مردم خیر و نوعدوست استان زنجان به ترتیب به ارزش ریالی 24 میلیون ریال و 600 میلیون ریال توزیع کردیم.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: با توجه به وضعیت قرمز کرونایی در استان خراسان جنوبی موفق به توزیع چهار هزار بسته بهداشتی به ارزش 40 میلیون ریال شدیم.

موسوی با بیان اینکه استان زنجان در طرح ” نذر آب 4″ معین استان خراسان جنوبی در شهرستان نهبندان از سوی جمعیت هلال احمر کشور تعیین شد.

وی ادامه داد: روز گذشته آیین رونمایی از ارائه این خدمات با حضور معاونت آموزش و پژوهش جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی، فرماندار شهرستان نهبندان، مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان خراسان جنوبی، مسئول دفتر نمایندگی ولی فقیه در این استان و سایر مسئولان شهرستانی برگزار شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟