دسته‌بندی نشده

نخستین اولویت دولت تامین و تزریق واکسن است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،بهرام عین‌الهی در قرارگاه پیشگیری و مدیریت کرونا ویروس در زنجان با تقدیر از نمایندگان استان برای حمایت و همچنین تقدیر از مدیران استانی برای اقدامات انجام شده اظهار داشت: زنجان به عنوان پایتخت شور و شعور حسینی دارای مراسم هشتم محرم است که زبانزد محافل دینی جهان است.

وی با بیان اینکه در زمان آغاز دولت ذخیره واکسن در کشور صفر بوده است، ادامه داد: با تلاش‌های انجام شده، امروز تعداد قابل توجهی واکسن در اختیار قرار گرفته که تزریق آن نیاز به همراهی همگانی دارد که با همین همکاری، روز گذشته بیش از یک میلیون دز واکسن تزریق شد و من از کسانی که به امر کمک می‌کنند، تقدیر می‌کنم.

وزیر بهداشت وضعیت بیماریابی در زنجان را مطلوب ارزیابی کرد و خاطر نشان کرد: تلاش‌های شبانه روزی کادر درمان و سایر بخش‌ها بیماریابی در زنجان موفقیت‌آمیز است و این موفقیت با همکاری مردم ثبت شده است.

عین‌الهی با بیان اینکه نتیجه همکاری زنجانی‌ها موجب کاهش آمار مرگ و میر در این استان شده است؛تصریح کرد:هر کاری در کشور با همکاری مردم انجام گیرد با موفقیت همراه است.

وی افزود:گام نخست برای کاهش مرگ و میر باید موضوع واکسیناسیون مورد توجه قرار گیرد که واکسن از مبادی مختلف در حال حاضر تامین می‌شود.

این مقام مسئول باتوجه به در اختیار قرار گرفتن همه امکانات برای بیماران کووید ۱۹ بعد از شیوع ویروس کرونا عنوان کرد: در این شرایط همه امور تحت تاثیر قرار گرفته است که امیدواریم با فروکش کردن پیک کرونا، اوضاع بهبود یابد.

وزیر بهداشت تصریح کرد:واکسیناسیون دانشجویان انجام شده و امکان بازگشایی دانشگاه‌ها را افزایش داده است و با واکسیناسیون دانش آموزان مدارس نیز بازگشایی می‌شوند.

گفتنی است کلنگ‌زنی مرکز جامع سلول‌های بنیادی و باز ساختی دانشگاه علوم پزشکی در سلطانیه از برنامه‌های اصلی وزیر در سفر به استان زنجان است.

طرح توسعه بیمارستان 440 تخت خوابی ولی عصر زنجان در مساحتی بالغ بر 36 هزار متر مربع در شرق بیمارستان کنونی ولیعصر در زنجان احداث می‌شود که بر اساس پیش‌بینی‌ها، از محل اعتبارات دولتی انجام خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟