دسته‌بندی نشده

همه در رفع مایحتاج تحصیلی دانش آموزان سهیم باشیم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  ضمن تقدیر از تلاش ها و زحمات تمامی ارگان ها مرتبط در برگزاری این برنامه به ویژه  کمیته امداد امام خمینی (ره)  و سازمان دانش آموزی استان ، اظهار داشت:  در سال گذشته نزدیک به چهار هزار تبلت دانش آموزی جمع آوری شد و به دانش آموزان نیازمند اهدا گردید که بخش اعظم آن  توسط معلمان خیر تهیه شده بود و این افتخاری برای آموزش و پرورش استان است .

حسن مظفری در ادامه افزود : امسال نیز این حرکت شروع شده و طبق توافق انجام شده ، بانک ملی و کمیته امداد هر کدام به مبلغ 2 میلیارد و 500 میلیون  ریال کمک هزینه جهت خرید تبلت دانش آموزی برای سال تحصیلی جدید اختصاص داده اند.

وی همچنین تصریح کرد : در زمان دفاع مقدس شهدای عزیز جان و خون خود را بخشیدند و اکنون نیز  نوجوان ایذه  ای ، علی لندی که با گذشتن از جان خود،  جان دو نفر از هموطنان را نجات داد و ما نیز باید ادامه دهنده راه آنان باشیم .
مدیرکل آموزش و پرورش استان زنجان  تصریح کرد : ایثار و گذشت صرفا موارد مادی نیست، معلمان ما نیز در آموزش دوران کرونایی ایثار نمودند، البته خانواده ها در این دوران متوجه شدند که معلم و جایگاه معلمی هیچ چیز جاگزینی ندارد و امید واریم هر چه سریعتر شاهد حضور دانش آموزان در کلاس درس باشیم.

مظفری با اشاره به اینکه بخشندگی به مقام ، مدرک و دارایی نیست گفت : بخشندگی نعمت بزرگی است که خداوند این عنایت را شامل  شما هر کسی نمی کند،  ما در بحث تبلت های دانش آموزی  به عینه دیدیم که بخش اعظم تبلت های اهدایی توسط معلمان خیر صورت گرفت.

وی ادامه داد :  همه در رفع مایحتاج تحصیلی دانش آموزان سهیم باشیم ،  ما از همه تقاضا داریم در این زمینه همراه و یاور آموزش و پرورش باشند،  چرا که اگر فقط یک دانش آموز از تحصیل محروم باشد، ضرر آن را تمام جامعه خواهند دید و امیدواریم امسال هیچ دانش آموزی به خاطر مشکلات مادی از تحصیل محروم نماند.

در ادامه مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان زنجان نیز ضمن تقدیر از مجموعه معلمان و همکاران آموزش و پرورش گفت :  امسال شور عاطفه ها با شعار” با هم مشق محبت بنویسیم” برگزار می شود ، از مجموعه همکاران آموزش و پرورش استان که همواره در برنامه های انفاق ، همدلی و نوعدوستی ما را حمایت می کنند تشکر می کنیم.

صفری افزود:  استان زنجان بهشت خیران و کانون مهر و مهربانی هست و در بسیار از برنامه های که پیوند با محبت و عاطفه  دارد مردم این استان آن را به شکل زیبا آن را معنا کرده اند .

وی تصریح کرد : هدف اصلی برنامه ای این چنینی نهادینه نمودن  فرهنگ همدلی و نوعدوستی  است .
مدیر کل کمیته امداد امام خمینی ره استان اظهار داشت : معلم ذاتا نمی‌تواند نسبت به مشکلات جامعه بی تفاوت باشد و دانش آموزانی چون لندی ها و فهمیده ها از معلم خود یاد گرفته اند و با ایثار و فداکاری نقش آفرینی کردند.

گفتنی است در پایان این مراسم دانش آموزان و مسئولین حاضر در مراسم هدایای خود را به صندوق های تعبیه شده اهدا نمودند.  

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟