دسته‌بندی نشده

پوشش صد در صدی ارتباط و اینترنت در تمامی شهرهای استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حامد سرائی در آیین افتتاح پروژه های مشترک شرکت برق و اداره کل ارتباطات و فناوری اطلاعات در استان شد اظهار داشت : استان زنجان در ابتدای سال 99 وضعیت ارتباطی مطلوبی نداشت و تنها 64 درصد از روستاهای بالای 20 خانوار از اینترنت بهره مند بودند. طی اقدام جهادی که در مجموعه وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات انجام گرفت در دهه فجر 99 این میزان را به 86 درصد رساندیم و 612 روستای بالای 20 خانوار استان به اینترنت پرسرعت متصل شدند.

مدیر کل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان زنجان : از دهه فجر 99 تا به امروز 31 روستای بالای 20 خانوار به شبکه ملی اطلاعات و اینترنت پر سرعت متصل شدند و  در هفته دولت افتتاح می شوند.

وی تصریح کرد : توسعه ارتباطات در استان به واسطه اپراتورهای مختلف تحقق یافته است. اپراتور همراه اول از اسفند سال 1397 تا کنون 26 روستا را با تعداد 7104 خانوار به اینترنت پرسرعت متصل کرده است و همچنین این اپراتور در پنج نقطه از شهرهای زنجان و ابهر توسعه ارتباطات شهری را داشته باشد.

سرائی ادامه داد : اپراتور های وب توانست در 6 روستای استان با 626 خانوار، اینترنت پرسرعت را برای روستاها فراهم کند و اپراتور ایرانسل در سه روستا مشتمل بر 697 خانوار اینترنت را به ارمغان آورد.

وی افزود: در کنار ارتباطات سیار شرکت مخابرات ایران و مدیریت مخابرات منطقه زنجان توانست در 7 نقطه شهری در شهرستانهای زنجان ابهر و خرمدره و ماهنشان ارتباطات ثابت را راه اندازی کند.

وی با اشاره به وضعیت ارتباطی استان افزود : هم اکنون تمامی شهرهای استان دارای پوشش صد در صدی ارتباط و اینترنت هستند و در روستاهای بالای 20 خانوار بیش از 88 درصد ارتباط اینترنتی برقرار است.

حامد سرائی گفت : توسعه ارتباطات شهری، روستایی، ثابت و سیار در استان با اعتبار 860 میلیارد ریال انجام گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟