دسته‌بندی نشده

کاداستر برای ۴۹۰ هزار هکتار از اراضی زنجان اجرا می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،خلیل آقاجانلو اظهار داشت: اقدامات اداره کل در سه بخش آبخیزداری و آبخوان‌داری، جنگل‌کاری و کاداستر ارضی ملی پیشرفت قابل توجهی داشته است.

وی افزود: پروژه‌های آبخیزداری در راستای عملیات کنترل سیلاب‌ها و حفاظت منابع آب و خاک در شهرستان‌های زنجان، ایجرود و طارم و همچنین تکمیل بند خاکی کرسف شهرستان خدابنده انجام شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: برای اجرای پروژه‌های فوق در سال ۱۳۹۹ از محل اعتبارات ملی و استانی حدود ۷۴ میلیارد ریال هزینه شده است.

آقاجانلو با اشاره به اینکه در بخش جنگل‌کاری نیز اقدامات شاخصی در قالب توسعه جنگل با نهال، توسعه جنگل با بذر، انتشار آگهی تعیین حدود ذخیره‌گاه‌های جنگلی در شهرستان‌های زنجان و طارم انجام شده است، عنوان کرد: همچنین تولید و توزیع نهال در سطح استان به مساحت ۴۰۰ هزار هکتار انجام شده است.

مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان زنجان گفت: با اجرای عملیات جنگل‌کاری با نهال و بذر در سطح ۳۰۰ هکتار بخش مهمی از اراضی ملی استان دارای پوشش گیاهی جنگلی می‌شوند.

وی ادامه داد: یکی دیگر از اقدامات شاخص اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان اجرای کاداستر اراضی ملی برای یک هزار و ۷۶۰ پلاک ثبتی به مساحت ۴۹۰ هزار هکتار بوده که از این تعداد برای یک هزار و ۱۶۰ پلاک به مساحت ۳۰۰ هزار هکتار سند تک برگی اخذ شده است.

آقاجانلو گفت: امیدواریم در سال‌جاری نیز مابقی پلاک‌های تثبیت شده با پیگیری‌های همکاران و همکاری اداره کل ثبت اسناد و املاک استان، نیز سنددار شوند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟