دسته‌بندی نشده

275 روستای زنجان در برابر خطر سیل ایمن می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای با بیان اینکه، به دلیل شرایط جغرافیایی و اقلیمی شهرها و روستاها در دامنه کوه ساخته‌شده و به دلیل شیب‌دار بودن زمین و تغییر الگوی بارش‌ها در چند سال گذشته بروز سیل، ریزش سنگ و رانش زمین دور از انتظار نبوده است، اظهار داشت: از42 هزار و 555 واحد مسکونی روستایی در معرض سیل و خطر،18 هزار و 169 واحد مقاوم سازی شده است.

وی ادامه داد: همچنین تعداد روستاهای محدوده گسل 153 روستا با 18 هزار و 734 واحد مسکونی می باشد که از این تعداد 11 هزار و 877 واحد مقاوم سازی شده است.

خواجه ای با اشاره به اینکه، با توجه به وضعیت و پتانسیل های موجود روستاها تعداد 134 ناظر فنی دارای صلاحیت جهت نظارت بر ساخت و ساز های روستایی و همچنین 15 دفتر فنی و مهندسی دیگر جهت طراحی واحد های مسکونی روستایی وجود دارد، یادآور شد:زمانی که برای ساخت یک مسکن از مصالح باکیفیت استفاده شود و بر اساس استانداردهای لازم ساخت‌وساز انجام گیرد احتمال ورود خسارت بسیار پائین می‌آید.

مدیر کل بنیاد مسکن استان زنجان خاطر نشان کرد: اعطای تسهیلات طرح ویژه بهسازی و مقاوم سازی با کارمزد 5 درصد تا سقف 100 میلیون تومان به واحدهای مسکونی روستایی و و شهرهای زیر 25 هزار نفر پرداخت می شود.

وی با بیان اینکه، از مجموع 92هزار و 678 واحد مسکونی روستایی51 هزار واحد مسکونی(معادل 55 درصد) توسط بنیاد مسکن انقلاب اسلامی در سطح استان مقاوم سازی شده است، تصریح کرد: تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی اعتبارسال 99 در استان زنجان به تعداد 4430واحد ابلاغ شده که از این تعداد 4325واحد معادل 98 درصد نسبت به سهمیه ابلاغی انعقاد قرار شده که میانگین این میزان در سطح کشور 55 درصد می باشد که در این زمینه استان زنجان بالاتر از میانگین کشوری قرار دارد .

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟