دسته‌بندی نشده

اجرای طرح هادی در بالا بردن کیفیت زندگی روستایی موثر است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: برنامه ریزی برای اجرای طرح هادی 245 روستا با اعتباری بالغ بر 1146 میلیارد ريال در دست انجام است که در صورت تخصیص اعتبار نسبت به شروع عملیات اجرایی اقدام می شود.

وی با بیان اینکه، اکثر روستاهای انتخاب شده نیمه تمام بوده و برای تکمیل فازهای شروع شده می باشد،افزود: پیش بینی می شود از مبلغ فوق، جهت آسفالت معابر روستاهای سطح استان از محل اعتبارات قیر رایگان سال جاری نیز حدود 540 میلیارد ريال برای 120 روستا اجرا گردد.

این مقام مسئول خاطر نشان کرد: در طول یک سال گذشته، تعداد 191 روستا با اعتباری بالغ بر 578 میلیارد ريال اجرای طرح هادی شده که از این تعداد 180 روستا نیمه تمام و 11 روستا جدید می باشد.

مدیرکل بنیاد مسکن استان زنجان یادآور شد: از تعداد پروژه های فوق 100 روستا مربوط به پروژه های آسفالت معابر از محل اعتبارات قیر رایگان و با مشارکت دهیاری ها می باشد که اعتبار آن 362 میلیارد ريال می باشد.

خواجه ای ایجاد زمینه بهبود وضعیت اقتصادی روستاها از طریق تسهیلات تولید، اشتغال ، و ارتقاء درآمد روستائیان را امری ضروری دانست و تاکید کرد: با توجه به اینکه روستاها می توانند در پیشبرد اهداف اقتصادی واجتماعی کشور مفیدواقع گردند، اجرای طرح های هادی روستایی در بالا بردن کیفیت زندگی آن ها بسیار موثر بوده که در این راستا، خدمات ارزشمند بنیاد مسکن در سطح روستاها باعث جلوگیری از مهاجرت روستائیان به شهرها، تثبیت جمعیت در روستاها و همچنین ساماندهی و رفع مشکل این قشر شده است.

وی با تاکید بر اینکه، بنیاد مسکن به عنوان متولی امر ساخت و ساز و اجرای طرح هادی در روستاها تلاش دارد تا با تعامل دهیاران و اعضای شورای اسلامی در جهت توسعه و تقویت روستا ها قدم بردارد، افزود: : باید هماهنگی و همکاری مناسبی میان دستگاه های اجرایی، نهادها و مردم برای توسعه و آبادانی روستاها وجود داشته باشد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟