دسته‌بندی نشده

ارائه خدمات نیروهای امداد و نجات هلال احمر به 1433 حادثه دیده استان زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: از 337 مورد حادثه، 276 تصادف جاده ای، 14 حادثه کوهستان، 11 مورد سیل و آبگرفتگی، هفت مورد غرق شدگی، 6 آتش سوزی، 6 حادثه شهری، پنج حادثه صنعتی و کارگاهی، 2 مورد ریزش آوار و سایر حوادث در استان زنجان اتفاق افتاده بود.

وی، تعداد حادثه دیدگان این حوادث را یکهزار و 433 نفر برشمرد و افزود: مصدومان حوادث و سوانح بیان شده در این مدت نیز 556 نفر ثبت شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: بیشترین مصدومان با 521 نفر و 929 نفر حادثه دیدگان فقط برای سوانح جاده ای استان در6 ماهه نخست امسال است.

موسوی اظهار داشت: طی این مدت در 337 مورد حوادث اتفاق افتاده در سطح استان زنجان، 60 مصدوم توسط نیروهای هلال احمر به مراکز بیمارستانی منتقل و 2 نفر نیز سرپایی درمان شده اند.

وی با بیان اینکه 62 نفر در صحنه حادثه فوت کرده اند، ادامه داد: 56 نفر از این فوتی ها مربوط به حوادث جاده ای و چهار نفرغرق شدگی و 2 نفر نیز در مراکز کارگاهی و صنعتی و کوهستان بوده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 620 تیم عملیاتی با یکهزار و 917 نیرو در امدادرسانی به آسیب دیدگان ناشی از حوادث 6 ماهه نخست سالجاری امدادرسانی کرده اند که از این تعداد یکهزار و 909 نفر نجاتگر و هشت نفر نیز امدادگر بودند.

موسوی به ناوگان ترابری بکارگیری شده در حوادث 6 ماهه سالجاری اشاره کرد و افزود: 319 دستگاه آمبولانس، 262 دستگاه خودروی نجات و 45 خودروی کمک دار سبک در سطح استان زنجان در 337 حادثه توسط نیروهای عملیاتی بکارگیری شده است.

وی به تجهیزات بکارگیری شده در حوادث اشاره کرد و گفت: 51 مورد ست نجات، 47 مورد ست هیدرولیک نجات، 9 مورد ست کوهستان و هشت ست غواصی در امدادرسانی به هموطنان استفاده شده است.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: پایگاه های هلال احمر در سطح جاده های این استان فعال هستند و خدمات امدادی شبانه روزی ارائه می دهند.

موسوی از هموطنان خواست، در صورت گرفتار شدن در سوانح و حوادث با شماره ۱۱۲ برای دریافت خدمات امداد و نجات در هر ساعتی از شبانه روز تماس برقرار کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟