دسته‌بندی نشده

استفاده از شبکه‌های اجتماعی، بیشتر کارکرد منفی و رواج بی تقوایی در زندگی ما پیدا کرده است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در نخستین نشست خبری خود با اصحاب رسانه با بیان اینکه هیچ عجله‌ای برای هیچ تغییر و انتصاب جدیدی ندارم، اظهار داشت: ممکن است همین فردا یا پس‌فردا جایگاهی باشد که به دلایل مختلفی از جمله بازنشستگی یا عدم رضایت مردم، تغییر کند اما چنین چیری وجود ندارد که تغییرات به صورت دفعاتی باشد.

وی با اشاره به تبدیل شدن زنجان به قطب آی تی را یک شعار دانست و اظهار کرد: سعی می‌کنم از نگاه شعاری به هدف دور باشم، هر چند باید از آی تی برای بهتر زندگی کردن که شامل استقرار صنایع وابسته و … می‌شود، استفاده کرد.

استاندار زنجان در خصوص برخی وعده‌ها مانند اینکه زنجان به عنوان قطب آی‌تی، برق  والکترونیک و یا مرکز لجستیک کشور می‌شود، خاطر نشان کرد: قطب آی‌تی، یک پروژه نیست بلکه یک شعار است و بنده سعی می‌کنم شعارهایم همراه با عدد و رقم، قابل احصا و اندازه‌گیری باشد.

افشارچی با بیان اینکه ابتدا باید بدانیم منظور ما از قطب آی‌تی چیست، اظهار کرد: نمی‌دانم اقتصاد دیجیتال، چه بخشی از تولید ناخالص داخلی استان زنجان را تشکیل می‌دهد اما میانگین کشوری آن 6.5 درصد است.

این مقام مسئول تصریح کرد: اگر توانستیم سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص داخلی استان را به بیشتر از 6.5 درصد (میانگین کشوری) برسانیم، می‌توان گفت قطب آی‌تی می‌شویم اما شعار قطب آی‌تی شدن، شعار دقیق نیست.

وی خاطرنشان کرد: نسبت به استفاده از تکنولوژی برای زندگی بهتر و توسعه استان، اهمیت زیادی قائل هستم.

استاندار زنجان با بیان اینکه برای سفر به نقاط مختلف استان برنامه دارد، افزود: این سفرها در موعد مقرر خود برنامه‌ریزی و انجام خواهد شد.

افشارچی در خصوص انتصاب جوانان و بانوان در پست‌های مدیریتی خاطرنشان کرد: زنان را جدا از جامعه نمی‌بینم بلکه زنان و مردان در جامعه یکسان هستند اما هر فردی که شایسته است باید در مدیریت‌ها حضور داشته و به‌کارگیری شود و اعتقادی به سهمیه دادن نیستم.

وی مهم‌ترین برنامه‌های تدوین شده برای استان را توسعه حوزه حمل و نقل، گردشگری و اقتصاد دیجیتال اعلام کرد و افزود: حوزه آب به مانند همه مناطق کشور از مخاطرات محسوب می‌شود و استان ما هم تنش آبی دارد و اگر اقدامی انجام نشود، حتی در سال آینده هم مشکل خواهیم داشت.

افشارچی با تاکید بر اینکه انجام هر اقدامی در حوزه آب نیازمند تخصیص اعتبار است، تاکید کرد: کل نظام نسبت به موضوع آب حساس است.

استاندار زنجان با بیان اینکه نظرم در خصوص مسائل فرهنگی، کارکرد ایجابی است تا سلبی، گفت: علاوه بر دستگاه‌های فرهنگی، مراکز فرهنگی غیرانتفاعی در استان زنجان داریم که نمونه بارز آن هیئات مذهبی است و اگر بتوانیم از این ظرفیت استفاده کنیم، خروجی خیلی خوبی خواهیم داشت که نمونه آن در پیاده‌روی اربعین تا مزار شهدای گمنام ملاحظه شد.

وی با بیان اینکه علاقه‌مند به همه هنرها هستیم، اظهار کرد: بسیاری از برنامه‌های فرهنگی باید مسجد محور باشد و برای ساختن جوانان باید از روحانیان جوان و پُرانرژی در مساجد استفاده کنیم.

افشارچی در خصوص اشتغال با بیان اینکه صنایع بزرگی در سال‌های گذشته در زنجان مستقر شده‌اند که افراد زیادی در آن‌ها شاغل هستند و ما نیز همان مسیر را ادامه خواهیم داد، خاطرنشان کرد: هم‌اکنون 10 پروژه بزرگ صنعتی در حال اجرا است و مجوز چند مورد دیگر نیز در حال اخذ شدن است که ظرفبت اشتغال استان را بالا می‌برد.

وی با بیان اینکه نرخ بیکاری استان از چند سال گذشته کاهش پیدا کرده است، افزود: تا چند سال آینده نیز نرخ بیکاری در استان زنجان کاهشی خواهد بود.

استاندار زنجان با بیان اینکه پیشبرد امور پتروشیمی زنجان در دستور کار قرار دارد، تصریح کرد: دستگاه‌های خریداری شده این واحد در حال وارد شدن است و تلاش می‌شود، مشکلات این واحد به عنوان یکی از گره‌ها، باز شود.

وی ادامه داد: بنای من این است که با محبت حرکت کنم، من به همه مردم احترام قائل هستم و از خدا صبر خواسته‌ام تا بتوانم تحمل بیشتری داشته باشم ولی به هر حال کسی از من آزار نخواهد دید.

افشارچی از برنامه‌ریزی برای تکمیل ورزشگاه نیمه‌تمام زنجان خبر داد و افزود: توسعه ورزش همگانی، فراهم کردن زمینه  استفاده از منابع ورزشی استان برای همه مردم و تربیت نیرو در ورزش قهرمانی که به ایجاد شور و شعف در بین مردم منجر شود از دیگر برنامه‌هایش در حوزه ورزش است.

استاندار زنجان با بیان اینکه متولی رسانه‌ها فرهنگ و ارشاد است، افزود: مشکلات موجود در این حیطه طبق قانون پیگیری خواهد شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟