دسته‌بندی نشده

اصلی‌ترین وظیفه ما،پشتیبانی از تولید و مانع زدایی است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در دیدار با رییس کل دادگستری استان، دادستان، معاونان و روئسای سازمان‌های زیر مجموعه دادگستری با اشاره به اهمیت و ضرورت افزایش توان کشور در حوزه های مختلف برای مقابله با تحریم ها، تهدیدها و جنگ اقتصادی دشمنان اظهار داشت: امروزه کشور در جبهه اقتصادی که توپ و تانک ندارد در حال مقابله با دشمنان است و برای حفظ منافع ملی، سرنوشت کشور را وابسته به مذاکره نخواهد کرد لذا با افزایش توان در تمامی زمینه ها باید بتوانیم روی پای خود بایستیم.

وی به تجربه هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و گفت: در این دوران یاد گرفتیم که چگونه دفاع کنیم چون تحت مدیریت و درایت رهبر معظم انقلاب بودیم که خود آشنا به ابعاد نظامی بودند و امروز هم صیانت از استقلال کشور در مقابل دشمنان، از درایت مدبرانه مقام معظم رهبری است.

افشارچی با بیان اینکه در جنگ اقتصادی حال حاضر،آرایش جنگی باید به شکل دیگری باشد، خاطرنشان کرد: برای سرپانگه داشتن منابعی که باعث تولید ثروت و ایجاد اشتغال هستند باید از تمام توان خود بهره بگیریم و حضور مجموعه قضایی در کنار ما، در امتداد همان آرایش جنگی است.

استاندار زنجان با قدردانی از تلاشهای مجموعه دستگاه قضایی استان در راستای پشتیبانی از تولید و رفع موانع،گفت: در بازدید از واحدهای تولیدی، بدون استثنا همه آنها بر تعامل، مساعدت و تلاش‌های دستگاه قضایی استان در راستای رفع موانع و مشکلات خود شهادت دادند.

افشارچی با تاکید بر اینکه مصوبات جلسات مربوط به رفع موانع و حمایت از تولید باید ضمانت اجرایی داشته باشد گفت: این امر با حضور مجموعه های مختلفی ازجمله واحدهای نظارتی، امنیتی و دادگستری در جلسات مربوطه محقق می‌شود.

وی با بیان اینکه در صورت نیاز،از حقوقدانان هم در جلسات رفع موانع تولید دعوت خواهد شد، اظهار داشت: برخی از مصوبات قبلی که اجرایی نشده اند به دلیل تعارض با قوانین بالادستی بوده ولی با حضور حقوقدانان می توان این خلاء را هم با سرعت برطرف کرد تا مصوبات معطل نمانند.

افشارچی تصریح کرد: در شرایط کنونی کشور، اصلی‌ترین وظیفه ما،پشتیبانی از تولید و مانع زدایی است که رهبر معظم انقلاب هم در شعار سال، برآن تاکید فرموده‌اند.

استاندار زنجان با تاکید بر اینکه این موضوع را باید در برش استانی پیگیری کرده و انجام دهیم،گفت: تلاش می کنیم تا کاغذ بازیهای اداری در حوزه پشتیبانی ا ز تولید و مانع زدایی در این حوزه به حداقل برسد.

وی با اشاره به اظهارات رییس کل دادگستری استان مبنی بر ۲۰۰ مورد رفع موانع تولید و گره گشایی گفت: این امر نشان از انجام یک برنامه منسجم دارد، لذا این روال را ادامه میدهیم و برای واحدهای باقیمانده نیز امور را تسریع و تسهیل می‌کنیم تا گره‌ها، سریعتر گشوده شود.

استاندار زنجان با تاکید بر لزوم حل مشکلات در حوزه‌های مختلف،به ویژه حوزه اقتصاد استان، گفت: امیدوارم با تلاش‌هایی که انجام می‌دهیم و مساعدت مجموعه دادگستری استان،در پایان مسئولیت خود، زنجانی بهتر از آنچه که تحویل گرفتیم، تحویل دهیم.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا