دسته‌بندی نشده

بیش از 9 هزار زنجانی از آموزش های هلال احمر بهره مند شدند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: آموزش همگانی یکی از مسئولیت های اصلی جمعیت هلال احمر به شمار می رود که برای تحقق این مهم درصدد بهره مندی شهروندان از آموزش های مورد نیاز هستیم.

وی تاکید کرد: در 6 ماهه نخست سالجاری554 دوره آموزش کمک های اولیه و آمادگی در برابر مخاطرات توسط 145 مربی هلال احمر به منظور ارتقای سطح آگاهی شهروندان در سطح شهرها و روستاهای این استان در برابر حوادث احتمالی ارائه شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: این تعداد دوره در خصوص کمک های اولیه، آمادگی در برابر مخاطرات، آموزش های 22 ساعته، پایه داوطلبی و تخصصی بوده است.

موسوی خاطرنشان کرد: ارائه این آموزش ها در سطح شهرها و روستاها، برای کارکنان دستگاه های اجرایی کارکنان شرکت ها و کارخانجات، دانش آموزان، خانه های هلال، بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی (عج) استان به صورت حضوری و مجازی ارائه شده است.

وی ادامه داد: در 6 ماهه گذشته از سالجاری 239 دوره آموزشی آمادگی در برابر مخاطرات و آموزش های 22 ساعته برای چهار هزار و 451 نفر در سطح ادارات، شرکت ها، کارخانجات و دانش آموزان به صورت حضوری و مجازی برگزار شده است.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: 59 دوره آموزشی برای یکهزار و 400 نفر از اعضای خانه های هلال استان برگزار شده که این خانه ها در سطح شهرها، روستاها، محلات و مساجد فعال است.

موسوی با بیان اینکه هلال احمر در خصوص آموزش های مورد نیاز برای نیروهای بسیج سازندگی سپاه انصارالمهدی(عج) استان زنجان تفاهم نامه منعقد کرده است، افزود: بر همین اساس نیز 70 دوره برای یکهزار و 615 نفراز نیروهای بسیج سازندگی استان برگزار شده است.

وی از برگزاری 141 دوره تخصصی برای یکهزار و 525 نیروی امدادی در پایگاه های امداد و نجات جاده ای استان زنجان خبرداد و افزود: این دوره ها شامل بازآموزی، پیش بیمارستانی، اسکان اضطراری، حمایت روانی، جست و جو نجات درجاده و تغذیه بود.

مدیرعامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: برای اعضای جوانان و داوطلبانی که عضو هلال احمر می شوند علاوه بر ارائه آموزش های آمادگی در برابر مخاطرات و 22 ساعته، پایه داوطلبی نیز ارائه می شود که در 6 ماهه نخست سال جاری برای 776 نفر از اعضا 45 دوره برگزار شده است.

موسوی با تاکید بر اینکه برای همه این فراگیران در این دوره های آموزشی گواهینامه ارائه شده است، یادآوری کرد: این آموزش ها در شهرستان های زنجان، ابهر، خدابنده، طارم، خرمدره، ایجرود و ماهنشان محقق شده است.

وی با تاکید بر اینکه مردم باید آموزش ها را جدی بگیرند، افزود: شهروندان علاقه‌مند به فراگیری آموزش های هلال احمر با مراجعه به شعب هلال احمر در سطح استان زنجان، ثبت نام خود را قطعی کنند تا نسبت به ارائه آموزش مقدماتی برای آنها برنامه ریزی شود و حتی افراد می توانند دوره های تخصصی را نیز سپری کنند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟