دسته‌بندی نشده

بیش 4 هزار کیلومتر از خطوط تغذیه و شبکه توزیع گاز در زنجان نشت یابی شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو با بیان اینکه شرکت گاز زنجان در راستای شناسایی و کنترل خطرات و ریسک ها، بهره برداری ایمن و پیشگیری از حوادث احتمالی، به صورت مستمر نسبت به انجام عملیات نشت یابی اقدام می کند؛ اظهار داشت: در ۶ ماهه نخست امسال نیز مطابق با استاندارد و دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران عملیات نشت یابیِ۴ هزار و  ۳۶۷ کیلومتر از تاسیسات گازرسانی، خطوط تغذیه و شبکه، ۴ هزار و ۶۵۷ عدد از شیرها و حوضچه ها، ۱۴۷هزار و ۱۴۲ عدد انشعابات و ۷۱۵ مورد از ایستگاه ها صورت گرفته است.

وی با اشاره به رعایت دقیق و کامل استانداردها و دستورالعمل های ابلاغی در زمینه مسایل فنی، نشت یابی، کنترل مدیریت خوردگی شبکه ها، ایستگاه ها و تجهیزات مورد بهره برداری؛خاطر نشان کرد: تلاش همکاران واحد بازرسی فنی، نظارت بر رعایت هر چه بیشتر استانداردهای فنی است تا اهداف کلان شرکت همچون توزیع مطلوب و ایمن گاز، کاهش آلودگی های زیست محیطی و جلوگیری از هدر رفت گاز که به عنوان گازهای گمشده مطرح هستند؛ تحقق یابند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان تصریح کرد: برنامه ریزی برای بازدید پروژه ها، فعالیت در کمیته فنی ایستگاه ها و حفاظت کاتدیک، هدف گذاری تحلیل نتایج نشت یابی ها و برنامه ریزی تجهیز و دستگاه های نشت یابی از دیگر اقدامات انجام شده در واحد بازرسی فنی در ۶ ماهه نخست سال۱۴۰۰ است.

احمدلو خاطر نشان کرد: برنامه ریزی برای انجام ضخامت سنجی ایستگاه ها و تهیه چک لیست ها، بازرسی پروژه ها و ایستگاه ها از دیگر برنامه های این واحد در سال جاری است.

وی در پایان اظهار کرد: با پایش دقیق و به موقع تأسیسات و تجهیزات گازرسانی شاهد افزایش حداکثری ضریب ایمنی شبکه و همچنین افزایش کیفیت سطح خدمات به مشترکین محترم استان هستیم.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟