دسته‌بندی نشده

تولید روغن نباتی جهان در زنجان افزایش می یابد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،ناصر فغفوری با تاکید بر سیاست عزم جدی استان، مبنی بر افزایش تولید با ظرفیت اسمی روغن جهان، اظهار داشت: شرکت روغن نباتی جهان باید با برنامه افزایش تولید همراهی کند.

وی یادآورشد: تلاش می شود واحدهایی مانند روغن نباتی جهان که کمتر از ظرفیت اسمی خود تولید دارند، در حد نام و ظرفیت اسمی خود کار کنند و این درحالی است که میزان تولید روغن نباتی جهان حدود ۱۰ درصد ظرفیت آن است.

فغفوری تاکید کرد: روغن نباتی جهان باید تلاش کند به جای تولید ۱۵ تا ۲۰ تن در روز، تولید خود را به حداقل ۱۵۰ تا ۲۰۰ تن برساند.

رییس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان، اظهار داشت: اگر تولید این شرکت افزایش یابد به یقین اشتغال خوبی از منابع و سرمایه های موجود در پی خواهد داشت.

فغفوری با اشاره به مشکلات روغن نباتی جهان که باعث بروز موانعی بر سر راه تولیدات آن با ظرفیت اسمی شده است گفت: یکی از مشکلات بحث مدیریت آن است، اگرچه در یک سال اخیر، متفاوت با سالهای گذشته عمل کرده است و در زمانی که کشور با کمبود روغن مواجه بود، با کمک شرکت روغن نباتی جهان، روغن مورد نیاز استان تامین شد و با وجود کمبود روغن، نبود روغن احساس نشد.

وی با بیان اینکه درصد خیلی پایینی سهامدار شرکت روغن نباتی جهان هستند، افزود: قطعا با ثبت آخرین تغییرات اساسنامه‌ای و حل مشکل مربوطه، می‌توانند از طریق سامانه جامع تجارت، تامین روغن کنند.

فغفوری با تاکید بر اینکه در حال حاضر وضعیت روغن در کشور خوب است و بسیاری از کارخانه ها با ظرفیت کامل کار می‌کنند، گفت: طبیعی است که اگر روغن نباتی جهان هم، مشکلات خود را حل کند و مدیریت آن اراده مصمم و جدی‌تری نسبت به گذشته برای فعالیت بیشتر داشته باشد، می‌تواند در مدت کوتاه تعداد حداقل ۱۰۰ تا ۱۵۰ نفر دیگر جذب و به مجموعه حدود ۹۰ نفری حال حاضر این شرکت اضافه کند.

وی تصریح کرد: در صورتیکه این کارخانه با راهکارهای لازم، به ظرفیت تولید مد نظر نرسد، قطعا راهکارهای دیگری به‌کار گرفته می‌شود

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟