دسته‌بندی نشده

رفع موانع و مشکلات منطقه گردشگری امند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند در جلسه‌ای با حضور دادستان استان و مدیران دستگاه‌های اجرایی استان در منطقه ییلاقی امند گفت:طرح گردشگری در منطقه امند با رفع نواقص و اشکالات موجود می‌تواند اعتبار بالایی را برای استان داشته باشد که باید با همکاری دستگاههای اجرایی در خصوص زیر ساخت ها و دستورالعمل های قانونی مسیر شود و فعالیت بخش خصوصی در این پروژه را فراهم کرد تا سرمایه گذاران با همت و تلاش مضاعف در این مسیر حرکت کنند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی زنجان با تأکید بر اینکه یکی از اولویت‌های مهم دولت، حمایت از بخش خصوصی و سرمایه گذاری در گردشگری افزود: اجرای طرح‌های گردشگری علاوه بر ایجاد اشتغال پایدار در شهر زنجان موجب ماندگاری بیشتر گردشگران در استان خواهد شد  که یکی از مناطق حائز اهمیت و دارای پتانسیل‌های بالا در جذب گردشگر، ایجاد اشتغال، سرمایه‌گذاری و توسعه گردشگری منطقه نمونه گردشگری امند در شهر زنجان است.

ارجمند گفت: جاذبه‌های گردشگری در استان مانند منطقه امند با توجه به ویژگی‌های خاص و جذابیت‌های که دارد می‌تواند گردشگران را به سمت خود جذب کند و هرقدر این جاذبه گردشگری متنوع، منحصربه‌فرد و جذاب‌تر باشد از قدرت بالاتری در حوزه گردشگری برخوردار خواهد بود زیرا درآمد حاصل از این صنعت به‌سرعت در حال گسترش است و این امر می‌تواند گامی بزرگ برای این منطقه باشد.

وی بیان کرد: ورود سرمایه‌گذاران بخش خصوصی در اجرای طرح‌های مختلف به‌ویژه گردشگری رونق و توسعه اقتصادی این استان را بیش از گذشته شتاب می‌دهد. انجام این طرح ظرفیت‌های بی‌بدیلی در حوزه‌های گردشگری دارد و سرمایه‌گذاری در این امر چشم‌انداز بهتری را رقم می‌زند.

حجت‌الاسلام محسن کرمی دادستان زنجان نیز در ادامه بیان کرد: ایجاد منطقه گردشگری یک فرصت برای این منطقه و استان است که  رونق گردشگری در هر منطقه تابع شرایط و ویژگی‌های ملی و منطقه‌ای شامل سیاست‌های دولت، عوامل اجتماعی و فرهنگی، جاذبه‌های طبیعی و تاریخی، کمیت و کیفیت خدمات ارائه‌شده به گردشگران است.

دادستان زنجان گفت: باید از سقف امتیازات قوانین استفاده کنیم زیرا منطقه گردشگری امند یک دهکده سبز است و بناست در این منطقه گردشگری از سوخت فسیلی استفاده نشود و تمام فاضلاب به چرخه برگردد و تولید زباله هم نداشته باشد و بافت روستایی این منطقه به‌طور کامل حفظ شود که این‌یک خدمت سبز است.

گفتنی است گزارش دقیقی در ارتباط با چگونگی میزان مصرف آب، برق درمجموع مصرف انرژی موردنیاز در این طرح و مسائل و مشکلات محیط زیستی توسط مدیران کل دستگاه‌های این طرح ارائه و راهکارهایی برای رفع مشکلات و موانع بیان شد. امند منطقه نمونه و زیبای گردشگری و تفریحی است كه در شمال شهر زنجان قرار دارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟