دسته‌بندی نشده

زنجان بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،جلسه دفاعیه نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان در محل سالن طاهره صفارزاده حوزه هنری مرکز برگزار شد.

در این جلسه که با حضور محمد مهدی دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی ، میثم مرادی بیناباج معاون راهبری استانهای حوزه هنری، توکلی معاونت برنامه ریزی و راهبردی حوزه هنری، دبیر و اعضاء کارگروه تحول حوزه هنری و جمعی از کارشناسان برگزار شد، امیر نعمتی رئیس حوزه هنری استان زنجان به تشریح و دفاع از نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان پرداخت.

دادمان رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی پس از استماع دفاعیه استان زنجان گفت: زنجان به نوعی بهترین نقطه کشور برای نشان دادن همزیستی ترک و فارس است.

محمد مهدی دادمان با بیان اینکه شاید بهترین پایگاه برای نمایش عمق ارتباط هویتی ترک‌ها با انقلاب اسلامی ایران زنجان باشد، گفت: توجه به زبان ترکی از این منظر در نقشه تحولی ارائه شده استان پر رنگ نیست و باید مورد توجه قرار گیرد. 

وی در مورد فرهنگ عاشورایی در زنجان افزود: فرهنگ عاشورایی در این استان فراتر از مناسک و آئین های معمول است، چرا که گره خوردگی فرهنگ عاشورایی زنجان با فرهنگ انقلابی و ایثار آن را فراتر از مناسک متداول یا صرف جلوه می‌دهد. 

رئیس حوزه هنری انقلاب اسلامی در ادامه با اشاره به مبحث مطرح شده توسط کارشناسان نشست  در مورد (روستا به مثابه یک مسأله نه به مثابه یک مخاطب) بیان کرد: موضوع طرح شده نکته درستی است و به مباحثه و تعمق نیازمند است. گاهی در توجه به مخاطب روستایی، افکار به سوی مخاطب یک فرد روستایی حرکت می‌کند در حالی که باید روستا و زندگی روستایی را به مثابه یک مسأله یا محور مضمونی مورد توجه قرار دهد و بی‌شک چنین نگاهی به فرصت و ظرفیت فرهنگی در روستاها موجب جذب بیشتر مخاطب می‌شود. 

گفتنی است؛ نقشه تحولی حوزه هنری استان زنجان بر مبنای تحقیقات و پژوهش سند زیست بوم استان تهیه و تنظیم شده است که در آن ضمن بررسی فرصت‌ها و ظرفیت‌ها و مسائل، چالش‌های انقلاب اسلامی استان و نقاط ضعف و قوّت سازمانی حوزه هنری به تعیین چشم‌انداز حوزه هنری استان طی سه سال آینده در بخش‌های موضوعی و قالبی می‌پردازد.

نقشه تحولی استان با تعیین شش راهبرد اصلی و اهداف کیفی و کمی و بر مبنای این راهبردها و اهداف در ذیل عرصه‌های مختلف سند تحول معاونت راهبری استان‌ها به تعیین اقدامات کلان و عملیاتی متناظر با راهبردهای تعیین شده می‌پردازد.

بر مبنای نقشه تحولی استان چشم‌انداز حوزه هنری زنجان پرچمداری هنر عاشورایی و روایتگری هنری و انقلابی از فرهنگ عاشورایی ارائه شد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟