دسته‌بندی نشده

سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سردار سرلشکر حسین سلامی در مراسم اجلاسیه کنگره 3535 شهید استان زنجان، اظهار داشت: امروز خداوند متعال این افتخار بزرگ و این توفیق عظیم را شامل همه حاضران در این مجلس معنوی و باشکوه کرد تا به میهمانی شهیدان عالی مقام در مصلی شهر شهید پرور زنجان، حضور و توفیق یابیم.

وی گفت:من به حضور در میان مردم زنجان افتخار می‌کنم، چرا که این مردم دست بریده را دوست دارند و به یاد آن قهرمان در روز هشتم محرم به پا می‌خیزند و الگوی آن‌ها علمدار و مظهر غیرت الهی است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه همه می‌دانیم که مردمان هر جامعه‌ای شبیه همان چیزی می‌شوند که به آن عشق می‌ورزند و به پای آن اشک می‌ریزند، افزود: مردم زنجان هم به همان سبک و سیاق الگوی خود، هر جا که پیشوای امت نیاز بداند حضور شرافتمندانه دارند، به همین دلیل حضور در بین این مردم یک افتخار است.

سردار سلامی تصریح کرد: هر جا که اسلام و پیشوای امت نیاز بداند مردم زنجان در قلب حادثه و واقعه حضور شرافتمندانه دارند و از این جهت حضور در جمع این مردم یک افتخار الهی است چرا که زنجان را با ستارگان پر فروغ در آسمان فداکاری با 3535 شهید، با مردان بزرگی که ضامن عزت دائمی ما شدند و مردان جانبازی که ضامن عظمت و شکوه و جاودانگی اسلام در این سرزمین شدند، می‌شناسند.

وی افزود:واقعیت این است که شهادت و شهید ضامن سعادت مسلمانان است، چرا که هر زمان خورشید اسلام در عالم درخشش گرفت همه مستکبران، اشرار عالم، منافقان و کافران در مقابل طلوع این خورشید ایستادند و این شیوه آن‌ها از زمان پیامبر اسلام (ص) که پیام حریت را می‌خواند تا این مقطع ادامه یافته است، تا نور را خاموش کنند.

فرمانده سپاه تاکید کرد: انقلاب اسلامی ایران برای بازگرداندن مجد و عظمت از دست رفته و احیای دوباره تمدن اسلام و برای جاری شدن وحی در جامعه و عبادت و پرستش خداوند و جایگزین کردن اخلاق و ایمان به جای شرک کفر و الهاد و ابتذال و عزت و افتخار مسلمانان به پیروزی رسیده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه شهدا ارمغان آورندگان امنیت و آرامش جامعه هستند و البته که شهدا هرگز نمی‌میرند و به تعبیر خداوند نزد خداوند روزی می‌خورند و شادمان از آنچه که خداوند به آن‌ها بخشیده است، افزود: خانواده‌های شهدا هم به همین سبب باید شادمان باشد، چرا که خداوند به شهدای آن‌ها شادمانی داده است و طبق وعده الهی شهدا به خانواده‌ها بازگردانده خواهند شد.

وی با اشاره به اینکه راه‌کار رسیدن به عزت، اقتدار، آرامش و رفاه را در دنیای نابرابر امروز ایستادگی و مقاومت اعلام و تاکید کرد: بر حسب شاخص‌های موجود مستکبران به دلایلی از جمله غارت ثروت‌ کشورهای دیگر از همه لحاظ از جمله ثروت و داشتن سلاح قدرتمند هستند و بر عالم مسلط شده‌اند چرا که نمی‌توانند قدرت و شوکت اسلام و مسلمانان را ببینند و باید بدانیم که آنها شوکت و قدرت خود را بدون در اختیار داشتن امکانات مسلمانان کامل نمی‌دانند.

سردار سلامی با بیان اینکه قلب سیاست دشمن برای تسلط بر جهان اسلام و مسلمانان، ایران اسلامی است، تصریح کرد: برای همین استکبار تمام توجه خود را متوجه این جغرافیای مهم اسلام کرده است.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یادآور شد: به فضل الهی و قوت رهبر حکیم که از منطق قرآن الهام می‌گیرد و صلابت پیشوایان معصوم ما که در قامت بلند و قلب مطمئنه و ذهن آگاه بیدار او متجی بوده و عمود خیمه تمدن اسلامی است، ملت‌های مسلمان به ویژه ایران که از تاریخ آموخته است که به کلام رهبرشان گوش فرا داده و حرکات خود را با آهنگ حرکات ایشان تنظیم کنند، در میدان و صحنه باقی مانده و صبر  جهاد می کنند تا  دشمن را از سرزمین‌های اسلامی دور کنند.

وی گفت: دشمن علاقه‌مند به خیمه زدن در کشورهای اسلامی است اما هنر انقلاب اسلامی این است که قدرتی موثر از مسلمانان ساخته و شهادت آرمان امت اسلامی باشد تا وقتی خداوند اذن می‌دهد که امام حسین (ع) در راه اسلام، فدا شود جان ناقابل ما نیز در مقابل اسلام فدا شود.

این مسئول خاطرنشان کرد: اسلام در لبنان، سوریه، عراق، یمن و اقصی نقاط عالم اسلام قدرت ساخته و در مقابل این تهاجم مقاومت می‌کند در حالی که دشمن آخرین نفس‌های خود را می‌کشد و شادابی و طروات گذشته در دشمنان نیست و رهبران آنان افسرده و سربازان آنان خسته و سلاح‌هایشان فرسوده است اما مسلمانان با نشاط در جستجوی شهادت بوده و از پای نایستاده‌اند و در حال حرکت هستند.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ادامه داد: وقتی حاج قاسم سلیمانی و مهندس المهدی در عراق شهید شدند این موضوع نشان داد که دشمن تحمل تاثیر این مردان را ندارد و این موضوع برای آمریکا قابل تحمل نیست.

سردار سلامی ادامه داد: شهیدان شما نظاره گر این تاریخ دل انگیز بوده و رهبر عظیم ما تا به امروز 32 سال است این پرچم را به دست گرفته و با دستان ایشان به حول و قوه الهی این پرچم به دست حضرت ولیعصر سپرده خواهد شد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با بیان اینکه رهبری معظم انقلاب بیرق هدایت انقلاب را در پیچیده‌ترین مقطع تاریخ به دست گرفت، افزود: ایشان یک سیاست قدرتمند را در پیش گرفت و دست‌های قدرتمندان را بست و ضمن اینکه آزادی عمل برای مسلمان فراهم شد، برای ایران بزرگ هم مسیر پیروزی و توسعه فراهم شد. 

وی با تاکید بر اینکه استکبار در حال فرار از منطقه است و جانی برای ادامه و عمل در میدان ندارد و امریکا بیش از هر زمان دیگری در حاشیه وقایع قرار گرفته است، ادامه داد: در نبرد سیاسی اسلام و مسلمانان پیروز شده‌اند این یک واقعیت است، چرا که ما از متن میدان سخن می‌گوییم که شاهد آن فرار دشمن را با آن شکل و شمایل رسوا کننده از افغانستان است.

سردار سلامی با تاکید بر اینکه وقایع جهان امروز قابل کتمان نیست و همه چیز در لحظه به جهان مخابره می‌شوند، تصریح کرد: واقعیت این است که سرزمین‌های اسلامی جای امنی برای دشمنان نیست و اسلام بر اساس حقیقت ذاتی خود چنین اجازه‌ای را به مسلمانان نمی‌دهد.

این مسئول یادآور شد: این امت هر گاه ایستادگی کرده است موفق بوده و امروز ما در فرازهای آخر و در آستانه فتح قله‌های بزرگ هستیم که در برابر تحریم ایستاده و فشار سیاسی را پشت سر گذاشته و عملیات روانی و جنگ رسانه‌ای دشمن را بی‌اعتبار کرده و قدرت خود را به جهانیان نشان می‌دهد.

فرمانده کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: امروز به برکت ولایتمداری مردم ایران اسلام عزیز و میراث ماندگار شهیدان باقی مانده و دشمنان در خاری و ذلت هستند.

سردار سلامی با تقدیر از دست اندرکاران برگزاری کنگره 3535 شهید استان زنجان، گفت: این کنگره در راستای گرامیداشت یاد و خاطره شهدای ابوالفضلی زنجان برگزار شده است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟