دسته‌بندی نشده

صنایع استان نسبت به تامین و ذخیره‌سازی سوخت جایگزین اقدام کنند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،موسی احمدلو اظهار داشت: پایداری در تامین گاز بخش خانگی در فصول سرد سال در اولویت گازرسانی قرار دارد و صنایع استان، مطابق مفاد قرارداد فروش گاز طبیعی، به منظور افزایش ضریب اطمینان در توزیع ایمن و پایدار گاز می بایست نسبت به تامین و ذخیره سازی سوخت جایگزین اقدام نمایند.

وی با اشاره به مصوبه هیات دولت مبنی بر لزوم پیش بینی و تامین سوخت جایگزین برای صنایع؛ افزود: همه ساله واحدهای صنعتی باید در فصول سرد، نسبت به تامین سوخت دوم اقدام کنند؛ چرا که در زمان احتمالی افت فشار گاز؛ شرکت های گاز استانی موظف به تامین نیازمندی‌های خانگی هستند.

مدیرعامل شرکت گاز استان زنجان با بیان اینکه در آستانه فصل سرما قرار داریم و باید از هم‌اکنون سوخت جایگزین زمستانی صنایع ذخیره‌سازی شود؛ از همکاری شرکت پخش فرآورده های نفتی و شرکت گاز برای تأمین سوخت جایگزین نیروگاه ها و صنایع استان خبر داد.

احمدلو تصریح کرد: با هماهنگی های صورت گرفته با شرکت پخش فرآورده های نفتی منطقه زنجان ؛ کلیه صنایع اعم از صنایع تولیدی، صنعتی و کشاورزی می توانند سوخت مایع مورد نیاز خود به مدت ۳۰ روز را با تعرفه دولتی دریافت نموده و پیش بینی های لازم را معمول نمایند. 

وی با بیان اینکه برای ایجاد موازنه در تولید و مصرف گاز طبیعی در شبکه یکپارچه و بهم پیوسته گاز طبیعی در سراسر کشور و جلوگیری از افت فشار گاز در بخش خانگی ؛ مطابق دستورالعمل های شرکت ملی گاز ایران ، برخی مواقع به صورت مقطعی ، مصرف گاز صنایع محدود می گردد ؛ ادامه داد: علاوه بر هماهنگی های صورت گرفته ؛ با ارسال نامه به فرمانداری ها ؛ پیگیری های لازم برای تامین سوخت دوم برای نانوایی ها نیز انجام شده است.

احمدلو با بیان اینکه در ایام فصل سرد شرایط متفاوت‌تر می‌شود و با همکاری دستگاه های اجرایی مربوطه و صنایع استان تدابیر لازم برای تامین سوخت جایگزین فراهم شده است، افزود: گردش چرخ صنعت وابسته به همکاری مشترکین خانگی با مدیریت مصرف بهینه است و در سایه صرفه جویی؛ همه مردم می توانند از گاز طبیعی بهره مند شده و از قطعی گاز صنایع جلوگیری شود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟