دسته‌بندی نشده

مرحله نیمه‌نهایی مسابقات قرآن اوقاف در زنجان برگزار می شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت‌الاسلام سید موسی موسوی، اظهار کرد: مرحله نیمه نهایی چهل و چهارمین دوره مسابقات سراسری قرآن کریم سازمان اوقاف و امور خیریه در استان زنجان امروز با شرکت ۱۱ نفر از راه‌یافتگان به این مرحله برای بانوان و آقایان بالاتر از ۱۸ سال در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ کل، حفظ ۲۰ جزء و اذان در محل سالن همایش‌های حسینیه اعظم زنجان برگزار می شد.

معاون فرهنگی، اجتماعی و قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: به علت شرایط کرونا این مسابقات به صورت تصویری ضبط و برای داوری به مرکز ارسال خواهد شد و در صورتی که شرکت‌کنندگان حد نصاب لازم را کسب کنند به مرحله نهایی مسابقات که به‌صورت کشوری برگزار می‌شود، راه خواهند یافت .

این مقام مسئول ابراز کرد: این مسابقات در دو مرحله شهرستانی با ۶۰۰ شرکت‌کننده و در مرحله استانی با ۱۲۰ شرکت کننده برگزار شده است و اکنون در مرحله نیمه نهایی با ۱۱ برگزیده در این مرحله ادامه پیدا می‌کند.

وی بیان کرد: با توجه به اینکه اوقاف متولی اجرای معتبرترین مسابقه سراسری قرآنی کشور است اما به هیچ وجه بودجه‌ای مختص این کار در اختیار ندارد و با این وجود همه هزینه‌های این مسابقات را مستقیما تامین می‌کند.

معاون فرهنگی، اجتماعی و قرآنی اداره‌کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان یادآور شد: با وجود درآمد بسیار اندک موقوفات قرآنی که سالانه زیر ۳ میلیون تومان است، بودجه ۳۰۰ تا ۴۰۰ میلیونی برگزاری مسابقات در دو یا سه مرحله شهرستانی، استانی و نیمه‌نهایی از محل عواید موقوفات استان زنجان با نیات خیرات و مبرات و همچنین بقاع و اماکن متبرکه تامین می‌شود .

موسوی تأکید کرد: لازم است واقفان و خیران در هنگام وقف و احسان نیات قرآنی را نیز مد نظر خود قرار دهند تا با استفاده از عواید این موقوفات بتوان اقدامات شایسته‌ای را در ترویج قرآن کریم و فرهنگ ارزشمند آن به اجرا بگذارد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟