دسته‌بندی نشده

مستند کاری شو از شبکه اشراق زنجان به روی آنتن می‌رود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان، امیر ارجمند اظهار داشت: صنايع و هنرهای دستی جزئی از فرهنگ و سرمايه‌های غنی هر قوم به شمار می‌رود كه گاه نمود بيرونی چندانی نداشته و در گذر زمان مهجور مانده است، با بررسی و شناخت صنایع‌دستی هر نقطه می‌توان به معرفی و کالبدشکافی فرهنگ هر منطقه پرداخت.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان تصریح کرد: در مستند کاری شو، تاريخچه پديدآورندگان آثار و هنرهای دستی، انواع مختلف صنایع‌دستی، طرح و كاربرد آن‌ها درگذشته و حال و همچنين بازسازی نمايشی كاربردهای صنایع‌دستی منطقه به شكل فاخر و جذاب معرفی می‌شود.

وی افزود: معرفی، توسعه و ترویج صنایع‌دستی به مردم و هم‌وطنان به‌منظور آشنایی با صنایع‌دستی استان‌های مختلف کشور و چگونگی مراحل تولید و ساخت دست بافته‌ها مهم‌ترین هدف رونمایی از «کاری شو» است.

ارجمند خاطرنشان کرد: آشنايی با صنایع‌دستی استان و جلوگيری از زوال هنرهای در دست فراموشی از ضرورت‌ها و هدف توليد مستند بوده است. موضوعاتی كه در اين مستند مطرح و به آن پرداخته می‌شود. ملیله‌کاری، مسگری، گیوه‌بافی، چاقوسازی، چلنگری، قفل‌سازی و لباس سنتی زنان و مردان را بر عهده داشته‌اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا