دسته‌بندی نشده

مشارکت مردم در سنت حسنه وقف بیشتر شود

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،حجت الاسلام کرمی اظهار داشت: مشارکت مردم در مسئله وقف زمینه حل بسیاری از مشکلات و معضلات اجتماعی را فراهم می کند و باید این سنت حسنه را بیش از پیش مورد توجه قرار داد.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان تصریح کرد: همزمان با روز دوشنبه ۱۲ مهر ماه آغازین روز دهه وقف روزشمار فعالیت های دست اندکاران سنت حسنه وقف اعلام شد و تلاش خواهیم کرد تا زمینه ترویج این فرهنگ در جامعه مهیا شود.

این مقام مسئول ادامه داد: آغازین روز دهه وقف از دوشنبه 12 مهرماه با عنوان وقف، رسانه، تکریم واقفان خیر اندیش، سه شنبه 13 مهرماه با عنوان وقف، ترویج فرهنگ قرآن، عترت و مهدویت، چهارشنبه 14 مهرماه، وقف خدمات فرهنگی و اجتماعی به جامعه، پنجشنبه 15 مهرماه وقف، بقاع متبرکه ترویج فرهنگ زیارت خواهد بود.

حجت الاسلام کرمی عنوان کرد: جمعه 16 مهرماه با عنوان وقف کاهش آسیب های اجتماعی، شنبه 17 مهرماه با عنوان وقف توسعه فرهنگی و تمدن اسلامی، یکشنبه 18 مهرماه با عنوان وقف توسعه آموزش و پژوهش و حمایت از نخبگان و موسسات دانش بنیان، دوشنبه 19 مهرماه با عنوان وقف سلامت و بهداشت جامعه، سه شنبه 20 مهرماه با عنوان وقف اشتغال و تولید و چهارشنبه 21 مهرماه با عنوان وقف جمعی توسعه مشارکت های اجتماعی آخرین روز دهه وقف است.

وی اظهار داشت: امیدواریم با حضور و مشارکت عموم مردم در احیا این سنت حسنه بتوانیم بسیاری از مسائل جامعه را با فرهنگ وقف رفع کنیم.

مدیر کل اوقاف و امور خیریه استان زنجان افزود: وقف می تواند مروج فرهنگ اسلامی و دینی در جامعه باشد و با تقید به این فرهنگ می توان بسیاری از معضلات پیش آمده از تهاجم فرهنگی را با این سنت حسنه حل و فصل کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟