دسته‌بندی نشده

هلال احمری های زنجان جلوه ای از انسانیت را با اهدای خون به نمایش گذاشتند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،سید قاسم موسوی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: پرسنل هلال احمر و جمعی از داوطلبان خانم و آقا با اهدای هفت هزار و 500 سی سی خون به منظور حمایت از سلامت و حیات انسان های بیمار و نیازمند دریافت این مایع حیات بخش و کمک به پیشگیری از کرونا و در راستای ارائه خدمات عام المنفعه و بشردوستانه توسط معاونت داوطلبان جمعیت هلال احمر انجام شده است.

وی، تامین داوطلبانه خون سالم و فرآورده‌های خون برای بیماران نیازمند را یکی از برنامه‌های اصلی و راهبردی جمعیت هلال احمر بیان کرد و اظهارداشت: معاونت داوطلبان هلال احمر به منظور تشویق مردم برای انجام مسئولیت‌های اجتماعی در قالب برنامه ملی “حمایت ماندگار” با هدف ایجاد آمادگی‌های لازم در میان داوطلبان هلال احمر نسبت به تامین مستمر خون سالم، سعی در یکسان سازی میزان دسترسی مناسب بیماران نیازمند به خون دارد.

مدیر عامل جمعیت هلال احمر استان زنجان گفت: نیاز به خون یکی از نیازهای ضروری، روزانه و همیشگی برای بیماران نیازمند به آن است و افراد واجد شرایط می توانند در این اقدام خداپسندانه و با مراجعه به پایگاه‌ انتقال خون به هموطنان زندگی دوباره اهدا کنند که این مهم را امروز داوطلبان و کارکنان هلال احمر محقق کردند.

موسوی یادآوری کرد: اهدای خون نمادی از همدلی، احساس مسئولیت و از خالص‌ترین نمونه‌های نوعدوستی به شمار می رود و اهداکنندگان خون بدون هیچ توقع بخشی از وجودشان را تقدیم همنوعان می کنند.

وی خاطرنشان کرد: این اقدام یکی از اعمال بشر دوستانه بوده و نماد ایثارگری و فداکاری به منظور نجات جان بیماران نیازمند به خون به شمار می آید.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟