دسته‌بندی نشده

پرداخت تسهیلات به صنعتگران صنایع‌دستی

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،الناز خدایی فرد اظهار داشت:این تسهیلات با همکاری بنیاد برکت و طبق مفاد تفاهم‌نامه سه‌جانبه وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی، بنیاد برکت و بانک مهر ایران به‌منظور حمایت از هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران اختصاص‌یافته است.

معاون صنایع‌دستی استان زنجان گفت: این منابع مالی به صنعتگران به شکل قرض‌الحسنه با تنفس شش‌ماهه و بازپرداخت 60 ماهه اعطاشده است.

وی تصریح کرد:اولویت استفاده از تسهیلات در نظر گرفته‌شده با آسیب‌دیدگان از کرونا در مناطق محروم، روستاها و حاشیه شهرها است. بنیاد برکت ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) با مأموریت محرومیت‌زدایی و معاونت صنایع‌دستی با رسالت حمایت از صنایع‌دستی و هنر‌های سنتی در مأموریت اشتغال آفرینی این افراد، هم‌افزا شدند و با نگاهی همسو از هنرمندان صنایع‌دستی و صنعتگران این حوزه حمایت می‌کنند.

خدایی فرد علاوه بر احیاء و توسعه صنایع‌دستی بومی استان، معرفی آنها را از دیگر اهداف این طرح برشمرد و افزود: ملیله‌کاری، چاروق دوزی، چاقوسازی، مسگری، قلم‌زنی، گلیم‌بافی، گیوه‌بافی و گیوه‌دوزی از صنایع‌دستی عمده و بومی استان زنجان بشمار می‌روند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟