دسته‌بندی نشده

پرداخت 46 میلیارد ریال کمک بلاعوض برای تکمیل واحدهای مسکونی نیمه تمام روستایی در زنجان

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،رضا خواجه ای در جمع خبرنگاران اظهار داشت: مبلغ کمک بلاعوض بنیاد مسکن به متقاضیان ( ایتام ) نیز 14290 میلیون ریال می باشد .

وی به ارائه تسهیلات 100 میلیونی طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی به متقاضیان نیز اشاره کرد و گفت: از تسهیلات طرح ویژه بهسازی و نوسازی مسکن روستایی درسال جاری تعداد 2724 فقره واحد مسکونی درحال ساخت و ساز می باشند .

خواجه ای با بیان اینکه، جایگاه روستا و روستاییان در همه عرصه های سیاسی، اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی موجب شده که بهسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی روستایی از اولویت های اصلی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی به شمار آید، خاطر نشان کرد: بنیاد مسکن انقلاب اسلامی با ترویج مقاوم سازی، آموزش و ارتقای دانش فنی روستایی در پیشگیری از حوادث نقش مهمی دارد، و با ارائه خدمات فنی، پشتیبانی و اعطای تسهیلات بانکی و وجوه بلاعوض به موضوع بازسازی، نوسازی و مقاوم سازی واحدهای مسکونی تاکید جدی دارد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان زنجان تاکید کرد: در حال حاضر هیچ محدودیتی در زمینه پرداخت تسهیلات روستایی برای نوسازی و مقاوم سازی در سطح استان وجود ندارد و هم اکنون نیز در تلاش هستیم روند پرداخت تسهیلات مقاوم‌سازی واحدهای روستایی استان را تا پایان سال 1400 سرعت بخشیده تا متقاضیان براحتی از خدمات تسهیلات بهره مند شوند.

وی در ادامه به تعامل مطلوب بانک مسکن با بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در راستای پرداخت تسهیلات برای متقاضیان اشاره کرد و گفت: با توجه به اینکه موضوع مقاوم سازی واحدهای مسکونی در سطح شهرها و روستاها اهمیت ویژه ای دارد، خوشبختانه تاکنون بانک های استان به ویژه بانک مسکن همکاری مناسبی در این زمینه با بنیاد مسکن استان داشته اند.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا