دسته‌بندی نشده

پیشرفت توسعه گردشگری و توریسم ورزشی در طارم

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر ارجمند اظهار داشت: ظرفیت‌های مناسبی برای توسعه ورزشی دارد که با بهره‌گیری از این ظرفیت‌ها می‌توان گام‌های مناسبی در این زمینه برداشت که از جمله این ظرفیت‌ها می‌توان به کوههای طارم برای کوهنوردی و پروازهای اشاره کرد که هر کدام به تنهایی قابلیت‌های قابل توجهی در این زمینه دارند.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان افزود: شهرستان طارم با توجه به موقعیت جغرافیایی و آب و هوایی خود، همانطور که تجربه ثابت کرده مقصد مناسبی برای تیم‌ها و اردوهای ورزشی به حساب می‌آید و در برخی از رشته‌های ورزشی مثل ورزش‌های هوایی می‌توان با سرمایه‌گذاری اندک از هر جای ایران و جهان گردشگری جذب کرد.

وی بیان کرد: با راه‌اندازی و برگزاری تورهای ورزشی، ایجاد زیرساخت‌های لازم و تبدیل استان زنجان به مقصد شناخته شده اردوهای ورزشی می‌توان گام مهمی در راستای توسعه گردشگری استان برداشت.

ارجمند گفت: به منظور توسعه گردشگری ورزشی در گام اول احداث و توسعه مجتمع‌های ورزشی ضرورت دارد. پروژه‌های اشتغال‌زایی با رویکرد توسعه گردشگری و توریسم ورزشی حمایت می‌شود.

مدیرکل میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی استان زنجان اظهار کرد: از آنجا که ارتفاعات طارم، جزو بهترين سايت‌های پروازی در كشور محسوب می‌شوند. با توسعه گردشگری ورزشی، طبیعت‌درمانی، جاذبه‌های مربوط به برگزاری مسابقات و جشنواره‌ها در فصل بهار و زمستان، از جمله مواردی است که بالاترین اهمیت در توسعه گردشگری ورزشی شهرستان طارم را دارا است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا