دسته‌بندی نشده

77درصد افراد بالای 18 سال در زنجان واکسینه شده اند

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،دکتر پرویز قزلباش در نشست خبری مجازی با اصحاب رسانه در خصوص میزان بروز بیماری کرونا در دانش‌آموزان اظهار داشت: بچه‌ها هم درگیر ویروس کرونا می‌شوند و اتفاقا یکی از نگرانی‌ها، ناقل بودن بچه‌ها است.
 
وی افزود: میزان و بروز علایم بیماری کرونا در بچه‌ها نسبت به بزرگترها متفاوت است و درصورت بازگشایی مدارس، بچه‌ها حتما باید واکسن تأییدشده دریافت کنند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در خصوص بازگشایی مدارس و دانشگاه‌ها تابع ستاد ملی کرونا هستیم، تصریح کرد: بحث اصلی، واکسیناسیون بچه‌های ۲ تا ۱۲ سال است که واکسن تأیید شده‌ای برای این سنین در نظر گرفته نشده است، ولی بچه‌های بالای ۱۲ سال در کشور واکسن سینوفارم دریافت می‌کنند.
 
این مقام مسئول خاطر نشان کرد: تا پایان روز گذشته در مراکز تجمیعی استان، بیش از ۹۸۰ هزار دُز واکسن تزریق شده است که از این مجموع، ۶۷۴ هزار دُز نوبت اول و بیش از  ۳۰۷ هزار دُز نوبت دوم بوده است.
 
به گفته دکتر قزلباش در مجموع در استان، بیش از ۱۱۲ هزار دُز واکسن برکت تزریق شده که بیش از ۶۳ هزار دزُ نوبت اول و بیش از ۴۸ هزار دُز نوبت دوم بوده است.
 
وی یادآور شد: با عادی‌انگاری و عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی که در حال حاضر به ۴۵ درصد رسیده، احتمال وقوع پیک ششم در آبان ماه هست و در این راستا، قادر هستیم در روز ۳۰ تا ۴۰ هزار دُز تزریق واکسن داشته باشیم، لذا از مردم درخواست داریم در تزریق واکسن همت کنند.
 
رییس دانشگاه علوم پزشکی زنجان با بیان اینکه در موج پنجم آمار فوتی‌ها کاهش داشته، اظهار داشت: اگر ۹۰ درصد جامعه هم کامل واکسینه شوند به معنی این نیست که ابتلا و فوتی نخواهیم داشت، بلکه میزان ابتلا به بیماری، بستری و فوت کاهش خواهد یافت.

قزلباش با تاکید بر اینکه واکسن‌های تزریق شده باید زمان لازم برای اثرگذاری را داشته باشند، افزود: چند هفته بعد از تزریق دُز اول و دوم واکسن، ایمنی بدن افزایش می‌یابد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا