دسته‌بندی نشده

آمار تصادفات باید راهبردی باشد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،محسن افشارچی در جلسه شورای راهبری تصادفات استان با تاکید بر اینکه آمارها باید ناظر بر اقدامات مورد نیاز آینده باشد، نه اتفاقات گذشته، اظهار داشت: باید بر اساس آمارهای تحلیل شده، اولویت های استان را استخراج کنیم.

وی با انتقاد از بیان برخی اعداد بطور خام در جامعه، تصریح کرد: بیان برخی آمارها بدون ارائه تحلیل ها، جهت دهی و بار اطلاعاتی خاصی ندارد و به جز تحریک احساسات عمومی جامعه، اطلاعات خاصی ارائه نمی کند.

استاندار زنجان ادامه داد: آمارهای دو سال اخیر متاثر از وضعیت منع ترددها و برخی بازگشایی های مقطعی مسیرهاست و بیان تعداد کشته شدگان در تصادفات طی این سال ها باید با تحلیل رفتارهای اجتماعی در شرایط مختلف جامعه ارائه شود تا بتوان با ابزارهای موجود، اقدامات لازم را انجام داد.

وی وجود منشا انسانی بعنوان عامل اصلی بسیاری از تصادفات را محرز دانست و گفت: این اطلاعات در تحلیل های پلیس بطور دقیق مشخص می شود و نیاز به طرح پژوهشی مستقلی ندارد لذا با تلفیق اطلاعات موجود از وضعیت راه ها و جاده ها و قرار دادن آمارها تصادفات در کنار یکدیگر می توان تصمیمات لازم را اتخاذ نمود.

مقام عالی اجرایی استان زنجان خاطرنشان کرد: مجموعه مدیریت استان انرژی، زمان و اعتبار محدودی دارد، لذا باید از آمارهایی استفاده کرد که نقاط حادثه خیز اصلی را نشان دهد که با رفع این نقاط بتوان از شمار حوادث زیادی جلوگیری کرد.

بررسی مشکل پارکینگ در آرامستان زنجان، برخورد با تخلفات حادثه خیز درون شهری با گشت های ویژه، راه اندازی دوربین های نظارتی درون شهری، بررسی محورهای حادثه خیز ارمغانخانه و سایر نقاط استان از دیگر موضوعات مطرح شده در این جلسه بود.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟