دسته‌بندی نشده

آیین اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» برگزار شد

به گزارش پایگاه خبری فناوری اطلاعات زنجان،امیر نعمتی رییس حوزه هنری استان زنجان در مراسم اختتامیه جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» ضمن گرامیداشت 13 آبان؛ روز دانش‌آموز و روز تسخیر لانه جاسوسی به تقویم اجرایی جشنواره اشاره کرد و گفت: برگزاری جشنواره شعر و داستان در بهمن ماه 99 با رونمایی از پوستر جشنواره و انتشار فراخوان کلید خورد و مهلت دریافت آثار تا 10 فروردین ادامه داشت و با ابراز تأسف دلیل تأخیر در برگزاری آیین اختتامیه جشنواره را شرایط کرونایی و ممنوعیت برگزاری برنامه‌های تجمعی در ماه‌های اخیر عنوان کرد.

وی آثار رسیده به جشنواره از کل استان را 326 اثر اعلام کرد و افزود: 276 اثر در بخش شعر و 45 اثر در بخش داستان بوده است و آثار در دو مرحله توسط اساتیدی از حوزه هنری مرکز که در تراز ملی می‌باشند، داوری شدند.

نعمتی تشریح کرد: در برگزاری جشنواره و فراخوان توجه جدی به مسائل زیست بوم استان مورد تأکید بود و ادامه داد: از این پس برنامه‌های حوزه هنری استان بر اساس نقشه تحولی که بر مبنای ظرفیت‌ها و مزیت‌های فرهنگی، اجتماعی، اقتصادی، سیاسی و … تدوین شده است، برگزار خواهد شد.

در این مراسم پس از سخنرانی مدیرکل تبلیغات اسلامی در فضایی مملو از احساسات از مادر شهید هنرمند فرخ‌نیا نیز تجلیل به عمل آمد.

در این جشنواره منتخبین نخستین جشنواره شعر و داستان «شهری در آسمان» در بخش شعر ناصر دوستی حائز رتبه اول،  لیلا عبدی حائز رتبه دوم، حسن خلجی حائز رتبه سوم و مریم میری و نرگس شمس شایسته تقدیر شناخته شدند و در بخش داستان نیز، لیلا دوستی‌فرد حائز رتبه اول، شاهین نصیری حائز رتبه دوم و زینب شاهی حائز رتبه دوم معرفی شدند.

گفتنی است؛ در این مراسم به رسم ادب و احترام از پیشکسوتان عرصه شعر و ادب استان آقایان ناصر ولایی، اسرافیل محمدی، الیاس نظری و منصور کلامی‌‌فرد تقدیر و تجلیل شد، همچنین از جوانترین مشارکت کنندگان این جشنواره خانم‌ها عسل عبدی و زینب نوروزی نیز تقدیر شد و تقدیر از برگزیدگان پویش ادبی تک جمله‌ای «من رأی می‌دهم زیرا…»، مسابقه عکس «رأی اولی‌ها» و تقدیر از منتخبین هنرواره ملی «روایت جهاد» بخشی از آیین اختتامیه جشنواره «شهری در آسمان» بود که به همراه شعرخوانی و خوانش داستان از آثار منتخبین جشنواره، اجرای سرود و پخش کلیپ و … برگزار شد.

 

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
× چگونه می‌توانم به شما کمک کنم؟